Wpis z mikrobloga

Robię taką mini ankietę dla siebie bo w sumie jestem ciekaw jak jest u innych jeśli chodzi o komfort pracy.

1. Czy jest jakiś rodzaj ciśnienia z góry na dowożenie sprintów? Tzn chodzi mi o sytuacje w których dla was jest to irytujące bo kiero/zarząd/PO/ktokolwiek robi jakieś dziwne naciski, dopytuje, kręci nosem czy też po prostu planujecie termin wydania i sobie spokojnie pracujecie bez takich rzeczy nawet jak jest obsuwa?

2. Czy macie jakąś kontrolę pracy typu timer przy każdym zadaniu sobie odpalacie, albo co gorsza jakieś print screeny z tego co robicie? Nie chodzi mi o wyceny zadań / story jako całości.

3. Jak oceniacie atmosferę? Źle, średnio, dobrze?

4. Jak oceniacie swój poziom stresu od 1 do 10?

Moje odp:
1. Sporadycznie się pojawiają
2. Nie ma
3. Średnio, głownie przez to że kierownik IT sporadycznie nerwówkę niepotrzebną wprowadza, reszta osób jest generalnie spoko
4. 5

#pracbaza
#programowanie
#programista
#programista15k
  • 19
  • Odpowiedz
@darktemplar:
1. tak, ale nigdy nie ma żadnych konsekwencji
2. nie
3. dobrze
4. 8 ale to wina #!$%@? projektu i tego, że nie wiem co mam robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

edit: ohui jestem najbardziej zestresowanym klepaczem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@darktemplar:
1. Nie mam sprintów nawet, ciśnienia brak.
2. Zero kontroli
3. Fantastyczna
4. 0/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aczkolwiek trzeba brać poprawkę na mój charakter, bo ja się nigdy nie stresuje, inna osoba mogłaby uznać okazjonalne pytania "ten task będzie w tym, czy w przyszłym tygodniu?" za jakiś nacisk i zaznaczyć inaczej
  • Odpowiedz
@darktemplar:
1) Sprinty dwutygodniowe - brak konsekwencji
2) Z racji małych zadań i rozliczania klientów per zadanie - rejestrujemy ile czasu na dany task poszło - wg uznania, ale musi chociaż te 5h wyjść na "coś" - nawet jakby to było czekanie na taski
3) Bardzo dobrze
4) 0/10
  • Odpowiedz
1. Bardzo rzadko, chyba że coś wpadnie krótko przed release. Ale z reguły terminy na tyle realne że rzeczy do release zamknięte są na przynajmniej 1-2 sprinty wcześniej.
2. Teoretycznie powinniśmy zaznaczać w jakich godzinach pracujemy, ale nikt tego nie kontroluje.
3. Bardzo dobra
4. 2-3, ale ja ogólnie jestem z tych co się przejmują.

Ci co mają kontrolę, presję czasu i inne tego typu odpiszą Ci dopiero wieczorem bo teraz zapieprz
  • Odpowiedz
@darktemplar:
Moje odpowiedzi mogą być specyficzne bo branża to #gamedev w zachodniej firmie

1. Sprinty 2 tygodniowe i tutaj ciśnienia nie ma, ale przy dowożeniu milestone'a (2 sprinty = 1 milestone) pojawia się nerwówka - jeśli to kluczowy milestone to producer ciśnie i ewentualnie organizuje Ci pomoc jak sobie nie radzisz z taskiem.

2. Codzienne wpisywanie godzin spędzonych nad taskiem, taski estymowane na min. 6h. Nie ma potrzeby stosowania timerów itp
  • Odpowiedz
@siemasz_ziomek: @zibizz1: @kefas_safek: @Kruszynka_Rdzawoczulka: @zwei: @powaznyczlowiek: @ToksycznySocjopata: @ImbaJakichMalo: @awiner: @Homofobiczny_Czarodziej:

Wychodzi że u mnie najgorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mogłem jeszcze rozszerzyć ankietę o:

5. Technologia, język programowania - PHP
6. Firma krajowa / Zagraniczna (jaki kraj) - Krajowa
7. Czy macie jakiś kontakt z klientem - Nie
8. Staż / pozycja - typu junior/regular/senior-lead, u mnie ostatnia
  • Odpowiedz