Wpis z mikrobloga

@steemm: ludzie nagle zaczęli wyrabiać paszport bo jak będzie wojna to będą uciekać za granicę. Zapomnieli że z samym dowodem osobistym mogą lecieć do (prawie) wszystkich państw w europie
  • Odpowiedz
@steemm: stałem dwa razy we Wrocławiu, raz postałem 30 min i zobaczyłem ile ludzi jest przede mna i wróciłem do domu. Drugi raz stałem od 6.00 do końca bo wydawało się, że się uda. Wyszedł kierownik biura i powiedział, że obsłużą maksymalnie do tej osoby (ok 20 osób przede mną) a reszta może iść do domu. Pytałem babek, które były na samym początku kolejki o której przyszły, a one SPAŁY OD
  • Odpowiedz
  • 6
@stroyer: widzisz a ja jedynie musiałem z psiego Pola jechać pierwszym autobusem w i tak mam numer 56-58 xD całe szczęście żona dowiozła prowiant i herbatkę w termosie bo bym umarł w tej kolejce xD
  • Odpowiedz
@steemm: Kumpel przedwczoraj szedł wyrobić, to było jego trzecie podejście XD
Za pierwszym razem z daleko zobaczył kolejkę to się poddał, drugim razem poszedł o 6 rano ale już by go nawet nie obsłużyli, za trzecim razem poszedł o drugiej w nocy i wrócił dopiero rano, ale przynajmniej zwycięsko XD
  • Odpowiedz
@steemm:

Gówno nie wojna.

W zeszłym roku na wiosnę starałem się o paszport w rozsądnym czasie, to we Wrocławiu I Poznaniu miejsca były pozajmowane na miesiące do przodu.

Więc musiałem jechać na jakieś zadupie koło Wrocławia, gdzie nie ma systemu rezerwacji i trzeba przyjść odpowiedno wcześniej.

To na 30 minut przed otwarciem lokalu kolejka już zakręcała, a dwie godziny później informowali, że limit na dziś się skończył i proszą przyjść jutro
  • Odpowiedz
  • 0
@CreaOnion: no jest gorzej bo paszporty obsługują tylko trzy okienka bo mają wakaty w urzędzie, co najmniej 4 osoby mogłyby jeszcze obsługiwać się o raz a dwa obsługa cudzoziemców też zabiera wolne okienka w urzędzie.
  • Odpowiedz
@steemm:

Trzy okienka mówisz?

To sobie wyobraź jeden pokój do wydawania paszportów, a drugi do przyjmowania wniosków, gdzie jest po jednej osobie i wszystko idzie w ślimaczym tempie, ludzie #!$%@?, wpieprzają się przed kolejkę, dwóch typów prawie się pobiło, plus wszyscy wyczuleni jeszcze na covid i siedź 4h w maseczce XD

Takie cyrki nie dzieją się przez wojnę, ale ogólnie budżetówka jest niedofinansowana, teraz na wyrobienie PKK czekać będę do maja,
  • Odpowiedz
@steemm: pamietaj, ze zeby ogarnac wniosek o paszport dla dziecka potrzeba fizycznie obojga rodzicow, zreszta zona tez bedzie musiala byc osobiscie, nic za nikogo nie zalatwisz ;)
  • Odpowiedz
  • 8
Tldr
Stałem w kolejce 4h, byłem 19 co realnie przełożyło się na numer 56-58 i po 3h siedzenia w urzędzie zaltawilem wszystko jak trzeba. A teraz #!$%@? krewetki w tempurze w shrimp house.
Jest zajebiscie xD
  • Odpowiedz
@steemm: Jak to jest z tymi wnioskami że nie są dostępne nigdzie online do wydruku ale jak się przychodzi to trzeba mieć już uzupełniony? Przed zajęcia miejsca w kolejce gdzieś tam były dostępne wnioski i sobie uzupełniłeś w międzyczasie?
  • Odpowiedz