Wpis z mikrobloga

Mirki, mój różowy ma kompa złożonego pod rendery w blenderze (RTX3090) i tak się zastanawiam czy jest sens kopać coś na tym po godzinach i w weekendy - opłaca się to dalej? Jak z trwałością sprzętu przy takimi użytkowaniu? Jeżeli dalej się opłaca to możecie polecić jakiś tutorial od czego zacząć?
#mining
  • 9
@cranberry250 @slavkowsky: z MSI Afterburner korzystałem kiedyś to coś kojarzę. Ale co tam konkretnie podkręcać? Czy wystarczy, że wygoogluje ustawienia RTX3090 pod kopanie ETH i to co tam znajdę wystarczy?
No i coś w setupie komputerowym muszę specjalnie zmieniać pod kopanie? Czy jak komp ogarnia rendery w blenderze to ogarnie też kopanie?
No jeszcze jedna rzecz mi przyszła na myśl, jest jakaś szansa że system się od kopania posypie? Może lepiej
@hp111: Nie musisz stawiać osobnego systemu, chociaż na HiveOS kopie się wygodniej :) Możesz go odpalić jako Live z pendrive.
OC bierzesz z neta i testujesz czy u Ciebie też działa i czy jest stabilnie. Na HiveOS masz już gotowe szablony do OC od innych górników
opłaca się to dalej?


@hp111: skoro już masz kartę, to nie opłaca się by się marnowała. U mnie od wolnej 3090 zaczęła się przygoda z koparkami

Jak z trwałością sprzętu przy takimi użytkowaniu?


@hp111: nic się nie dzieje, o ile dbasz o temperatury, szczególnie pamięci. 3090 mają tu duży problem, jest sens kopać albo po zmianie padów, albo po obniżeniu powerlimitu/napięć bo inaczej gddrx6 się smażą
@Atreyu Padów bez utraty gwarancji chyba się nie da zmienić, nie?
A jakie są sensowne temperatury dla pamięci, bo z tego co kojarzę to przy pełnym obciążeniu dochodziły do jakichś 80 kilku stopni.