Wpis z mikrobloga

Chciałem jechać w Tatry w pierwsze dwa tygodnie maja, kiedy dokładniej to już zależy od pogody. Że to jeszcze maj to spodziewam się warunków zimowych w górnych partiach, mam doświadczenie tylko w lato trochę szlaków przeszedłem. Zostało mi ich mniej niż więcej do przejścia. I moje pytanie, jakie szlaki i szczyty polecacie na pierwszy raz w tych zimowych warunkach? Spanie w schronisku to nie problem. #tatry #gory #trekking
  • 12
@WojowniczyKamil: Trawers Czerwonych powinien być bardzo ok (niewiele zimy) (Czyli Kiry - Ciemniak - Kopa -Kondratowa). Jeśli chcesz posmakować zimy to może Zawrat od Gąsienicowej. Ogólnie w Zachodnich Tatrach granie będą wytopione, w Wysokich będą bardzo duże różnice między stronami świata
@pilot1123 też myślałem nad Czerwonymi. Hmm na Zawracie byłem w październiku i jedynie wyzwanie było przed samym szczytem na łańcuchach bylo tam trochę śniegu. Więc myślałem że to ciężko szlak jak jest jeszcze zimowo ale zorientuje się i poczytam. A co myślisz o Kozim Wierchu ciężki to szlak na pierwszy raz zima? Latem zdobyłem ale chyba wejście po śniegu jest inna strona