Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki, ochrzciliscie swoje dzieci? Ja mimo protestów rodziny nie planuje, ale jestem ciekaw jak to wygląda u innych. W internecie z tego co wiem nie znajdę rzetelnych informacji na temat ilość narodzin / ilość ochrzczonych.
#kosciol #dzieci

Czy ochrzciłes/as swoje dziecko?

  • Tak 32.7% (16)
  • Nie 67.3% (33)

Oddanych głosów: 49

  • 25
@JaFracek: Za pierwszym razem byłam w kiepskim stanie psychicznym po porodzie i po prostu przeszło to jakoś obok mnie. Dziecko miało 6 tyg. a już było ochrzczone. Teraz pojawiają się teksty, że jak to tak drugiego nie ochrzcić. No i trochę zbulwersowani są dziadkowie, że starsza córka nie chodzi na religie
@JaFracek: Dziękuje () Teraz już się nie dam przekabacić. Mówię, że nie będę wciskać własnego dziecka w ręce pedofilów wyskakuje pikachu face, lag mózgu i koniec rozmowy
@Natna213: I bardzo dobrze. U mnie była mała batalia, a bo się będą z niego śmiać w szkole, a bo do komunii nie pójdzie i prezentów nie dostanie i bedzie mu smutno. Argumenty za ochrzczeniem jak ja pie**** ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Natna213: a bo co się gówniarze będą wymądrzać, chłopski rozum jedynym słusznym rozumem. Ktoś musi przerwać tę karuzelę "bo wypada" i "co ludzie powiedzą", a że padło akurat na nasze pokolenie to peszek. Moje dzieci nie będą miały żadnego kontaktu z tą obrzydliwą instytucją kościoła.
@JaFracek: Niestety ciężko jest przedstawić rzetelne statystyki o spadku chrztów w stosunku do liczby urodzeń. Wiele dzieci jest chrzczonych kilka msc po porodzie, niektóre dzieci rodzą się za granica a chrzczone są w PL. Zauważalny natomiast jest spadek liczby chrztów rok do roku