Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bitcoin Zakładając, że mam kupione btc w dołku i potem sprzedaje go na górce wracając do fiata, to pomimo tego ze cały obrót był w sferze giełdy wciąż musze odprowadzić podatek. Z tego co wiem, można to ominąć wymieniając btc na usdt, zamiast po prostu sprzedając. Tylko teraz, czy usdt jest jedynym wartym uwagi stable coinem? Czy mogę bez ryzyka w sferze giełdy traktować go jak normalnego fiata, nieobciążonego podatkiem?
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ap-maokai-abuser:
Tether wg tego co mowia jego wlasciciele ma niby miec pokrycie 1:1 z USD.
Zadnen zewnetrzny audytor tego nigdy nie potwierdzil, dodatkowo od pewnego czasu w ogole nie robia niezaleznych audytow.

Imho sa lepsze stable.

@Ap-maokai-abuser a jeszcze jedno, jeśli nie ufasz zcentralizowanym stablom (takim jak usdt usdc busd) to możesz zaufac bardziej algorytmicznym stablecoinom (jak ust czy usdn) tylko poczytaj o tym co sie stało pare tygodni temu z vires.finance i ich stablem usdn
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ap-maokai-abuser: jeśli obawiasz się, że tether to ściema i wałek? Najlepiej w ogóle nie trzymać żadnego crypto.
@Filip3k91: ludzie na wykopie to jest #!$%@? ziarnko piachu na plaży w porównaniu do tego ile siana jest w tetherze. I sporo tego hajsu jest w rękach ludzi, którzy tego tethera się nie boją więc to co robisz to według mnie próba zawrócenia wisly kijem czy jak to się mówi
@Filip3k91:
cyt : "...Niestety Tether Ltd nigdy w pełni nie udowodnił, że ich kryptowaluta zabezpieczona jest przez USD i ostatnie zmiany warunków na ich stronie internetowej wskazują, że Tether działa na podstawie rezerw cząstkowych."


cyt:" ...Tether jest wspierany przez mieszankę fiat i rezerw papierów komercyjnych. Po uzyskaniu zgody od Tether Limited, możesz wymieniać USD i Tether, jest to mechanizm, który pomaga utrzymać stabilny kurs waluty. USDT był przedmiotem pewnych kontrowersji, ponieważ
@Ap-maokai-abuser: jeżeli masz trzymać kilka dni czy tygodni to usdt jest w sam raz. Do usdt jest wiele negatywnych opini o których tu wspomniano, ale przecież mało prawdopodobne aby się wyłożył akurat w te kilka dni. Tu są obawy bardziej w kierunku, gdy wychodzisz do usdt i wkładasz je w staking na kilka miesięcy, to w takim przypadku warto rozdzielić na kilka stablecoinow typu usdc, ust czy dai.
@Ap-maokai-abuser: a ile lat istnieje usdt i jakoś nie upada. Wychodzę do różnych stabli w tym do usdt i śpię spokojnie. Mam w stakingu i Lp do usdt, ale też do innych stabli. Jeżeli ktoś wychodzi na kilka dni czy tygodni do usdt, to nie powinien mieć większych obaw.