Wpis z mikrobloga

@ImHotarti: Ja biorę do domu i dodaję swój sos czosnkowy, choć kiedyś się zdziwiłem jak zapytałem w kebabowni o majonez i chłop mi powiedział, że pewnie, że mają, bo sami robią sosy i może mi dać trochę zamiast niego :D
brać samo mięso i sałatki i najwyżej jak będzie suche to dowalić sobie majonezu w domu?


@ImHotarti: Jak masz majonez, to pomieszaj ze śmietaną i czosnkiem (albo ząbek wyciśnięty przez praskę albo czosnek w proszku) i w minutę masz sos czosnkowy, który przebija wszystkie kupne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ImHotarti: śmietana, jogurt, majonez jakikolwiek. Serio, spróbuj zrobić, każdy będzie dobry, a który najlepszy to już z czasem zadecydujesz.
Polecam też zrobić taki sos z curry zamiast czosnku, robię go do sałatki do pracy, żeby reszcie moich biurw nie jechało i też jest dobry, no a przede wszystkim inny. ( )
Za każdym razem robione na oko, każdy wychodzi inaczej, ale zawsze jest doskonały.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ImHotarti: daj na początek pół kubeczka jogurtu albo śmietany i ze 2 czubate łyżki majonezu. Szczypta soli, ząbek lub dwa czosnku (zależy jak lubisz), albo zamiast czosnku curry, tak na oko, żeby miało wyraźny żółty kolor, ale nie za ciemny. Najlepiej to próbuj po trochu. Jeśli dajesz curry to sól na sam koniec bo curry jest już trochę słone. Sam musisz ogarnąć własne proporcje tak naprawdę, bo każdemu smakuje co innego.