Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zabrzmi to może chlodno i kontrowersyjnie, ale czy przed adopcją można sprawdzić stan zdrowia dziecka? Można sobie dziecko "wybrać" tak aby było zdrowe? Mógłbym krocie zapłacić za przebadanie dziecka pod każdym kątem.
Moja żona ma chorobę genetyczną, w tej chwili jest ona uśpiona lekami i lekarz powiedział że może zajść w ciążę, ale za bardzo boję się przeniesienia choroby na dziecko.
Ostatnio próbuję przekonać żonę do adopcji. Ja mam 36 lat, ona ma 28. Zależałoby mi na dziecku w wieku od 3 do 6 lat.
W internecie nie mogę tego w ogóle sprawdzić, a nie chcę z takim pytaniem dzwonić do ośrodka adopcyjnego, bo to pytanie brzmi trochę nieludzko.
Moja mama całe życie chorowała, moja siostra całe życie chorowała, mojej żonie 4 lata temu wykryli poważną chorobę z którą walczyliśmy 3 lata żeby się uśpiła.
Ja już mam dość tych chorób. Nie wytrzymałbym gdyby moje dziecko było chore. Pół życia spędziłem w szpitalach czy to z mamą, siostrą czy żoną. Ja nie wytrzymałbym gdyby moje dziecko było chore.

#adopcja #pytanie #dzieci #pytaniedoeksperta #zdrowie #parenting #rodzicielstwo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #625dc8a277ac277f47a71976
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie można sobie wybrać dziecka. Możesz określić, że chcesz adoptować tylko zdrowe dziecko i takie będą pod Was szukać.Tylko wtedy odpowiednio długo sie czeka na propozycje.
Generalnie im starsze dziecko, tym łatwiej zdiagnozować, więc ewentualne choroby powinny być w miarę udokumentowane.
Oczywiście wszystko zależy tez od tego w jakiej rodzinie zastępczej dziecko było wcześniej i jak bardzo je przebadali. Sam nie będziesz mógł sobie pojezdzić z dzieckiem, zeby je przebadać
@AnonimoweMirkoWyznania pytanie też co to za choroba genetyczna

Ponadto, weźmiesz zdrowe dziecko, ale nie ma uja, że będzie przebadane na wszystkie choroby genetyczne, zwłaszcza, że nie do wszystkich są markery genetyczne.
Co w sytuacji, jak w wyniku zdarzeń losowych (nie związane z genetyka) dojdzie do jakiś urazów, chorób? Nie wytrzymasz wtedy z tym dzieckiem/żona? Rozumiem chęć minimalizowania takich problemów, ale jak masz aż takie obawy to pytanie czy w ogóle jesteś gotowy
Zabrzmi to może chlodno i kontrowersyjnie,


Nie. Zabrzmiało rozsądnie i odpowiedzialnie.

ale czy przed adopcją można sprawdzić stan zdrowia dziecka?


@AnonimoweMirkoWyznania:
Nie, nie możesz.

Mało tego - znane są przypadki, kiedy celowo zatajono (lub nie dołączono ich do dokumentacji) informacje o znanych schorzeniach przed przyszłymi RA.

Nie wspominając już o tym, że wielu rzeczy (np. FAS) nie da się tak na 100% zdiagnozować u niemowlaka.

Przeczytaj sobie tego posta:
https://www.facebook.com/DzieckoAdopcyjne/posts/3210303492583547?__cft__[0]=AZXAEp1QyBhE9k3OzFcoWjRQ7vtFwu0yNOkv8ie6yEL7Rd1eQarvV42vW1YQkVuM4lWrhuv5NYX92K0LobBwVzWgB6ZVLmoNaCzqA8pPd
@AnonimoweMirkoWyznania: nie. I licz sie z tym ze dzieci "do adopcji" nie sa w pelni zdrowe. FAS to standard.

Jak ktos chce zdrowe dziecko i ma srodki finansowe to organizuje surogacje. Popularna byla Ukriana, ale teraz sie na pewno pokomplikowalo. Przy czym w Polsce to przestpestwo, wiec wszystko jest w podziemiu po naszej stronie granicy.