Wpis z mikrobloga

#pomeczowadychamikiego
#legia
#mecz
#ekstraklasa
#pilkanozna
#piastgliwice

1. Czyli jednak walka o spadek, a nie o puchary. To nas czeka w końcówce sezonu. Czy zasłużenie? Generalnie tak, ale dzisiaj ten mecz był nawet do wygrania
2. Dlaczego wiec przegraliśmy? Wydaje mi się, że trzeba trochę szerzej spojrzeć na temat. Znamienne jest, że w momencie jak Wieteska z Rose strzelali bramkę dla Piasta, w obronie przeciwnika grał sobie nasz wychowanek. Czy Mosór by zbawił Legie? Nie wydaje mi się, osobiście nigdy nie widziałem w nim zbyt dużej ilości talentu, ale jednak klub nie dal chłopakowi nawet szansy na to, aby wyprowadzić mnie z błędu
3. Dlatego uważam, że mecz ten nie przegraliśmy u sędziego czy obijając po raz kolejny poprzeczkę, tylko pogrążyła nas, po raz kolejny zresztą, amatorszczyzna w gabinecie prezesa i byłego dyrektora sportowego
4. Runjaic zostanie na 99% trenerem warszawskiego klubu, będzie miał tez całkiem spore pole do popisu przy okazji transferów. Co prawda pucharów w przyszłym sezonie nie będzie, za to przez brak mistrzostwa i występ w Lidze Europy to będzie najlepszy finansowo rok dla Legii od czasów Ligi Mistrzów. Trochę kasy ma iść na obsługę długów, ale w planach jest sprowadzenie 2-3 zawodników do pierwszego składu
5. Na szczęście Jacek Zieliński ma dużo lepszy kontakt z zawodnikami, ma tez całkiem inne podejście do tematu transferów w porównaniu z Kucharskim. Z pierwszych plotek, cały czas jest szansa na pozyskanie reprezentanta polski grającego obecnie trochę bardziej na wschód
6. Druga sprawa, to przedłużenie kontraktu z austriackim bramkarzem, podpisanie Wszolka i wykupienie Nawrockiego. To wszystko tez jest na liście dyrektora Zielińskiego całkiem wysoko, jeżeli chodzi o priorytet
7. Dobra, to może coś o dzisiejszym widowisku. Typowy mecz na szczycie ekstraklasy, nic się nie działo, bramka padła po fatalnym błędzie obrony, w dodatku sędzia też swoje dołożył. Aha, no i poprzeczka, chyba zaliczyliśmy cale BINGO z jesieni 2021
8. Natomiast mecz mógł się inaczej ułożyć, gdyby sędzia zagwizdał karnego dla Legii po faulu na Sokołowskim. Mój problem z jego decyzja jest taki, że jeszcze niedawno w podobnej sytuacji zagwizdali karnego przeciwko nam. Wtedy bardzo długo eksperci tłumaczyli, że co prawda upadek nie był wywołany bezpośrednio przez interwencje obrońcy, ale kontakt był. No to dzisiaj eksperci mi tłumaczą odwrotnie, że co prawda kontakt był, ale upadek nie był wywołany przez obrońcę. Zgłupiałem, nie rozumiem tego i już chyba nigdy nie zrozumiem
9. Z pozytywów, Kapustka zagrał, bramkarz grał pewnie, wrócili nasi boczni obrońcy do gry
10. Z negatywów, Muci wszedł na boisko i pokazał, ze to chyba powoli jego koniec w tym klubie. Tego wam i sobie życzę!
  • 8
@miki4ever: Dla klubu dobrze, że w następnym sezonie czeka nas walka o mistrza lub PP jak się utrzymamy. Oczywiście sportowo i finansowo źle, ale znając życie naszego wspaniałego Prezesa i jego idiotów doradców to pewnie już planowali budżet klubu w oparciu o Europejskie puchary, bo przecież co z tego, że nie będzie PP jeszcze jest 4 miejsce. A tak mam nadzieje, że aktualna sytuacja pozbawi Mioduskiego czy tego Herrę głupich decyzji
@miki4ever: Co do karnego to nawet nie chcę się #!$%@?ć, bo daje maks następną kolejkę i taki sam faul zakończy się karnym. Każda drużyna w Esie czy to Legia, Lech, Jagiellonia lub Wisła. Dosłownie każda jest #!$%@? w dupe przez sędziów. Szykuje się najgorszy sezon jeśli chodzi o decyzje tych sędziów
1. Czyli jednak walka o spadek, a nie o puchary. To nas czeka w końcówce sezonu.


@miki4ever: Powiedziałbym, że Legia jest raczej bezpieczna patrząc na terminarz, a z drugiej strony porażka w Szczecinie i Mielcu (bardzo mało prawdopodobne) mogłaby jeszcze wciągnąć Legię do walki o utrzymania. Choć generalnie składam się ku zdaniu, że nawet 36 punktów może do utrzymania wystarczyć.

Czy Mosór by zbawił Legie? Nie wydaje mi się, osobiście nigdy
@rooger: Tak, Mioduski zawsze mowil, ze z perspektywy finansow mistrzostwo jest dla Legii kosztem(oczywiscie pomijamy kwestie europejskich pucharow).

Dlugofalowo oczywiscie ten sezon nas mocno uderzy, ale pisalem tylko o letnim okienku transferowym, tu bedziemy plywac w kasie, bo wplynie forsa za marketing z UEFY.
@miki4ever 8. "eksperci" nie pierwszy nie ostatni raz tłumaczą sytuację tak żeby pasowała pod decyzję sędziego. Inna sprawa, że przy obecnych przepisach, które często zmieniają, prostują lub też dodają kolejne wyznaczniki możesz dwie podobne sytuacje interpretować inaczej w następujących po sobie kolejkach. Sam nie jestem fanem miękkich karnych/fauli, ale tak jak Wuja powiedział w wywiadzie po meczu z Lechem - Sędziom brakuje konsekwencji. Powinni usiąść ustalić jedną wersję na podstawie której gwiżdżą