Wpis z mikrobloga

@Joanna_Maria_W: za wszystkich chorych trzymam kciuki i za niego tez. Obawiam się tylko, że te wiadomości, które do niego spływają w SM, nie koniecznie mu pomagają. Trzeba wiedzieć jak i co mówić/pisać do takich ludzi. Znamy nawet tutaj przypadki, że jakaś „ ciocia dobra rada” pisała z dupy wzięte uwagi do uczestników.
Nie ma nic gorszego jak napisać do takiej osoby z depresja „weź się w garść”, albo „uśmiechnij się” aż
@Joanna_Maria_W: dlatego tego nie czytam nigdy, bo nóż w kieszeni mi się otwiera za każdym razem. Chłopak powinien być z bliskimi mu osobami, którym bardzo zależy, by mu pomóc, które go bardzo dobrze znają i są w kontakcie z jego terapeutami. To praca zespołowa całego otoczenia a nie tylko chorego. Trudna i wymagająca na dodatek.
@Rosalinea: Każdy przypadek jest inny, nie ma stereotypowych rad, złe rady sa takie że jak wspomniałaś "wez sie w garść" U mnie w otoczeniu niedawno znajoma sie załamała psychicznie , trafiła pod opieke szpitalną. bo w sumie juz :były mąż do ktorego miała nadzieje wrócic przygruchal nową partnerke, To ja podłamało . I jej przykaciółki rozmawiały z jej prowadzacym psychiatra on z kolei powiedział im , że nie maja jej mówic
@Barbarellaa: nie ma stereotypu jak i jednakowej przyczyny, tak jak piszesz,

ale mądre, przemyślane, taktowne zachowanie bliskich i otoczenia to największe szanse na poprawienie samopoczucia, choć długotrwałe. W przypadku, o którym piszesz ….Kłamstwo nigdy nie wyleczy, nie wolno kłamać, ale tym samym prawdę trzeba też umiejętnie dozować i bez terapeuty nikt tego nie zrobi prawidłowo.
@littlestar: ogromny błąd produkcji, zresztą nie po raz pierwszy dopuszczając osobę chorą psychicznie do takiego programu. Uczestnicy poprzednich edycji wypowiadali się że mimo zapewnień TVN, żadnego wsparcia psychologicznego na miejscu nie mają. JJ stal się dla TVN maszynka do kręcenia oglądalności, jak Wiktoria w zeszłym sezonie. Uważam że osoby z zaburzeniami jakimikolwiek, tym bardziej z depresją czy nie przepracowanym tematami nie powinny być dopuszczane do udziału w takich programach, bo gdy