Wpis z mikrobloga

Czytam tego typu nagłówki i zastanawiam się, czy Alepo rzeczywiście oberwało tak mocno, by porównać je z Mariupolem...
https://www.wykop.pl/link/6620643/brytyjski-wywiad-mariupol-jak-grozny-i-aleppo/
Pamiętam, że odbijano to miasto latami, a po wojnie były tam relacje ze świąt i wcale nie było jakiejś większej rozwałki. Chyba nawet gadałem z kimś z Alepo, ale to już dawno było.
Wydaje mi się, że bardziej oberwała np. Hama, tam chyba prawie wszystko zostało zburzone, ale to miasto nie jest takie medialne, bo Alepo było stolicą rebeliantów, i o tym mieście dużo mówili amerykańscy politycy.
Niech się ktoś wypowie, czy Hama oberwała bardziej, czy mam jakieś błędne przekonania.
#syria
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fallout152: Jak już mamy licytować to prawdziwy w------l dostała Al Rakka (stolica ISIS) gdzie amerykanie nie pozostawili kamienia na kamieniu. Później Mosul gdzie bitwa w zachodniej części miasta się przeciągnęła a hamburgery nie lubią tracić ludzi. Następnie trójmiasto Al-Bab-Bza-Tadif gdzie po prostu Turcy zrównali teren z ziemią i gdzie pierwszy raz mieliśmy pokazany kryzys sił pancernych w kontakcie z nowoczesnymi wyrzutniami przeciwpancernymi. Aleppo długo walczyło, ale najcięższe walki trwały głównie
  • Odpowiedz