Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przy stole kuzyn się zaczął burzyć na Ukraińców, że za dużo ich i robotę nam zabierają. Jako, że jakieś 15 lat temu byłem odwieźć go na lot do Anglii moja odpowiedź była krótka, a kto 15 lat temu zabierał robotę Angolom? Na jego twarzy został tylko głupi uśmiech. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina #wojna #ukraincy
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brajanek95: „Troszke wyobrazni potrzeba” no wlasnie, to moze warto uzyc tej wyobrazni zeby skumac nastepujace rzeczy:
- przedsiebiorcy narzekali przed wojna i covidem ze niski poziom bezrobocia wplywa na dynamike rozwoju przedsiebiorstw i tu ekonomisci zgodnie przyklaskiwali ze to byl juz niebezpieczny poziom, a nie niski ktory tylko wplywa na podwyzszenie zarobkow
- ktos na Twoja emeryture j---c musi a nasza demografia jest w tragicznym stanie
- ludzie z Ukrainy
  • Odpowiedz
-Przedsiębiorcy dostali co chcieli, zarobków nie podwyższą jak nie chcesz bić sie o resztki ryżu z miski pozostaje ci wyjazd (brak Polaków w Polsce świetnie wróży na przyszłość)
- Oni tez potrafią wyjechać na zachód, niech no tylko pokończą darmowe studia w PL, zdobędą obywatelstwo i nauczą sie języków. Będą pracować na niemieckie emerytury,
-Ciekawe ze za granica Polki rodzą i to więcej niż jedno dwoje dzieci- zabawne co robi stabilizacja finansowa,
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Otóż to, jak ja lubię to że są jeszcze ludzie którzy myślą. W każdym innym kraju najważniejszy jest obywatel a dopiero potem gdy obywatel ma dobrze to do niezbyt przyjemnych zawodów bierze się imigrantów którzy płacą podatki jak wszyscy i na studia łożą jak wszyscy chyba że maja stypendium. Politycy planują systematycznie wypędzanie młodych Polaków poprzez systematyczne pogarszanie warunków bytowych np. uchwalając nadmierne obciążenia podatkowe i nic nie robiąc
  • Odpowiedz
@zwykly_ktos: A co z ludźmi, którzy nie pracowali za granicą i nie planują a tu im Ukraińcy zabierają prace?

Czysty przykład z poprzedniej mojej pracy - wszystko zaczęło iść w górę z cenami więc poszedłem po chociaż 200-300zl podwyżki (o 500-1000 nie będę szedł bo na pewno nie dostanę) i co usłyszałem? „Na tą chwile nie ma podwyżek”. Odpowiedziałem, że w takim razie złoże wypowiedzenie jutro a kierownik „okej, okres
  • Odpowiedz
@iquiet ok, a powiedz mi która część tej historii jest dziwna? W sensie chodzi Ci o to że szef ma dawać ukraincowi więcej niż chce, czy co?
  • Odpowiedz
Mój wujas popindala u Niemca a też dziś narzekał na zbyt dużą, jego zdaniem, pomoc dla Ukraińców i to, że zaraz zabiorą nam pracę, mieszkania, kraj xD Podobnież, został mu na twarzy tylko ten głupi uśmiech xD
  • Odpowiedz
@zwykly_ktos: Ja (mieszkam w UK) zawsze takim jak ty odpowiadam, że doświadczenie uczy i Polacy nie powinni popełniać błędu Brytyjczyków. Kto jak kto, ale Polacy na emigracji bardzo dobrze widzą skutki wpuszczenia o parę milionów (Ukraińców jest w Polsce relatywnie więcej niż całej Europy wschodniej w UK) za dużo obcych ludzi.
  • Odpowiedz
@brajanek95:
Sam nie jestem 100% fanem tego co sie dzieje w kwestii ukrow, ale jesli w wieku 50 lat nie masz co najmniej klilkuset k oszczesnosci/majatku bedac rozwijajacym czlowiekuem to znaczy, ze cos poszlo mocno nie tak.
  • Odpowiedz
  • 1
@brajanek95

@zwykly_ktos: No chyba ze jako student chciałbyś dorobić aby odciążyć rodziców to wtedy będzie DUŻY problem. Albo przydarzy ci się w życiu coś nieprzyjemnego i np. jako specjalista stracisz pracę w wieku 50 lat, nikt nie będzie chciał cię zatrudnić bo są młodsi (i tańsi) specjaliści a drobne prace będą już zajęte. Wylądujesz pod mostem. Troszkę wyobraźni potrzeba.


Jeżeli chcemy zachować swoją niepodległość to musimy mieć silny sojusz
  • Odpowiedz
@zwodek:

ALE ONI PRACEM KRADNOM.


Mi się nie chciało już odpisywać i tłumaczyć. Może jakby koledze wyżej spadła b---a na chatę i żonę by mu kacap zgwałcił to by zrozumiał dramat tych ludzi.
  • Odpowiedz
@Goronco: Chodzi mi o to, że Polak chce godnie zarobić i nie siedzieć większości dnia w pracy. Żeby swój człowiek dał mu normalnie zarobić. A pracodawca woli dać Ukraińcowi 3000 miesięcznie i po 12h żeby pracował z pocałowaniem w rękę niż swojemu Polakowi za 8h dziennie np. 4000
  • Odpowiedz
@Goronco: W poprzedniej robocie to była norma. Coś w stylu „daje Ci X zł brutto a jak nie chcesz albo chcesz więcej to żegnam, Ukrainiec przyjdzie na to miejsce za mniejsze pieniądze”
  • Odpowiedz