Wpis z mikrobloga

@zwykly_ktos: Polaków w angli szacuje się że jest okol 700 tysięcy - tymczasem od początku wojny polską granice przekroczyło około 2,8 miliona ukraińców (spora część została w kraju) + Ci którzy mieszkali w polsce wcześniej (Ci co posiadają ważne zezwolenia to ponad 300 tysięcy). Napewno to nie ma żadnego wpływu na rynek pracy itd szczególnie że gospodarka angielska różni się znacznie od polskiej :)
@zwykly_ktos: No chyba ze jako student chciałbyś dorobić aby odciążyć rodziców to wtedy będzie DUŻY problem. Albo przydarzy ci się w życiu coś nieprzyjemnego i np. jako specjalista stracisz pracę w wieku 50 lat, nikt nie będzie chciał cię zatrudnić bo są młodsi (i tańsi) specjaliści a drobne prace będą już zajęte. Wylądujesz pod mostem. Troszkę wyobraźni potrzeba.
@Wyrewolwerowanyrewolwer: No inna i tego nie popieram. Pretensje proszę kierować do osób, które na takie pomysły wpadają. Powtórzę raz jeszcze, nie mam nic przeciwko ludziom z Ukrainy, którzy uczciwie chcą u nas pracować.

Zgasiłem przy stole jak peta kuzyna, który sam wyjechał do pracy a teraz przeszkadza mu ktoś kto przyjechał do niego i wykonuje najmniej płatną pracę. Zwykła hipokryzja.
  • 8
@zwykly_ktos: jak dla mnie to jest jedna sytuacja i tak powinna być rozpatrywana. Nie możemy brać tego co nam się podoba i odrzucać tego co nie, bo to nie zmieni rzeczywistość.
A rzeczywistość jest taka że wraz z najazdem siły z UA przez ostatnie lata Polacy zaczęli być traktowani we własnym kraju jak obywatele drugiej kategorii...
@zwykly_ktos: ja im serdecznie współczuję i jestem za tym żeby im pomóc. Tylko wszystko dzieje się u nas na zasadzie "jakoś to będzie " Dajmy im ulgi, dajmy im zasilki (np 500+)... A co będzie jak ta wojna szybko sie nie skonczy? Albo ukraina tą wojnę przegra (bo niestety i jest taka możliwość)i będzie kolejna fala emigracji? A jest to caly przekrój społeczeństwa, ludzie rożnych zawodów...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zwykly_ktos: sugerujesz ze ukraincy biorą tylko najgorszą prace, której nikt w polsce nie chce? Że pośród ludzi którzy teraz sa w polsce nie ma np informatyków ?;)

@janusz-kopyto: no i zajebiscie, cały czas brakuje dobrych specjalistów.