Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Frasad: tego nie wiem, bo nie pytałem całego zachodu o zdabie, ale opinia o powszechnym przepychu w takich krajach jak Włochy, Hiszpania czy Francja jest mocno przesadzona.
  • Odpowiedz
@Frasad: https://pl.wikisource.org/wiki/Kanalizacya_miasta_Warszawy_jako_narz%C4%99dzie_judaizmu_i_szarlataneryi

Tu jest w całości. Większe to niż myślałem, czyta się też niełatwo, z racji na formę językową sprzed reformy ortograficznej. Z tego co zrozumiałem z wyrywków, to źli żydzi lobbują za budowa kanalizacji i wysyłaniem ścieków do rzek, przez co rolnicy muszą kupować nawosy chemiczne. W dodatku źli żydzi okłamują ludzi jakoby życie w miastach z kanalizacją było zdrowsze. No i fekalia są nieszkodliwe, od lat ludzie srają do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Jarasznikos: @Frasad: tyle że ta anonimowa broszurka to akurat mniej znaczący element w walce z kanalizacją Warszawy. Zawodnikiem wagi ciężkiej w debacie był tu bowiem Jan Gottlieb Bloch, przemysłowiec, finansista i analityk ekonomiczny, nominowany nawet do Nobla pokojowego. http://www.bloch.org.pl/o-fundacji/informacja-ogolna/2-ogolne
Co śmieszniejsze w kontekście tej broszurki, Bloch był Żydem, choć przechrzczonym.

A jednym z argumentów przeciw WCetom w domach było, że taka konieczność wydzielenia kawałka mieszkania narusza wolność jednostki. Brzmi znajomo?
  • Odpowiedz
@Frasad: konserwy się nie zmieniają. Zmień kanalizacja na cokolwiek nowego czego przeciętny prawak nie rozumie, gender, szczepionki i masz dzisiejsza narrację 1:1
  • Odpowiedz
Z tego co zrozumiałem z wyrywków, to źli żydzi lobbują za budowa kanalizacji i wysyłaniem ścieków do rzek, przez co rolnicy muszą kupować nawosy chemiczne.


@Jarasznikos: Co ważne - nawozy chemiczne, które są sprzedawane przez... Żydów właśnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale tak, taki jest przekaz - Żydzi popierają budowę kanalizacji, zasłaniając się niby względami sanitarnymi i dobrem mieszkańców, a tak naprawdę chodzi im o to, aby
  • Odpowiedz