Wpis z mikrobloga

Yo, Spotify jak zwykle leci w kulki i usuwa albumy.


@Niebadzlosiem: mam na playlistach 2.5k utworów + 1.3k na mojej własnej i nie bardzo widzę, owszem zdarzają się usunięte pojedyncze piosenki ale bez tragedii

Jak ci czegoś brakuje dodawaj ręcznie do Spotify, szczególnie że prędzej czy później ma pojawić się Spotify HiFi
Zatem poleci ktoś jakiś sensowny odtwarzacz muzyczny w 2022


@Niebadzlosiem: pod Windowsa polecam XMPlay - wbrew nazwie, odtwarza nie tylko pliki .xm, ale praktycznie wszystkie możliwe formaty. Musiałbyś tylko sprawdzić, czy jest może jakiś skin pod wysokie PPI ekranu. Używałem go długo i intensywnie, gdy jeszcze korzystałem z Windowsa, i nadal korzystam z niego, gdy muszę puszczać muzykę na czyimś komputerze. Od ponad 10 lat korzystam natomiast z DeadBeeFa, to
Na spotify tylko 4 albumy a normalnie mają 19 :D


@Niebadzlosiem: u mnie pokazuje 5, ale może to być kwestia licencji i tego że jestem w #uk (i w sumie to mnie najbardziej boli w Spotify bo dużo polskiej muzyki jest tu niedostępnej - nawet jak kiedyś była)

Przed Spotify używałem Foobara z masą wtyczek, ale dziś nie mógłbym odejść od Spotify, słucham na zbyt wielu różnych urządzeniach + w samochodzie,
Pobierz Atreyu - > Na spotify tylko 4 albumy a normalnie mają 19 :D

@Niebadzlosiem: u mnie...
źródło: comment_1650119140xQCdciUrUAcv7ghOGWQyxA.jpg
@Atreyu: Kiedyś super alternatywą było Google Music, darmowe 20 k kawałków.
Szukasz Atreyu i masz to co wrzucłeś lub to co mają w abonamencie (płatnym). Przekształcili w yt music i kicha :P
Dodam że obsługiwało flaca :P
Co dobre to się kończy, chyba trzeba prywatne spotify zrobić :P
@Niebadzlosiem: Co ty masz w tej bibliotece, że aż tyle ci się tego nazbierało? Ile czasowo tego materiału wychodzi? Wszystko w bezstratnych formatach? U mnie obecnie ~93GB 7150 plików (320kbps mp3), czyli ~750 godzin nagrań, a i tak uważam, że nie da się tego na bieżąco słuchać. Co najwyżej sporadycznie wracam do pojedyńczych utworów. Albumów też nie trzymam całych, tylko zostawiam utwory które lubię.
@TellMe: FLAC 14 562 plików, 763 folderów 288GB
Muzyka 320kbp/s 380 GB 62 329 plików, 5 680 folderów
Całe dyskografie czasem słucham całości, czasem albumów, czasem shuffle czasem favorite :d
Dobrze że tego nie usunąłem jak się zaczęło Spotifowanie :P
@Niebadzlosiem: Spotify nie jest dla takich kolekcjonerów ( ͡° ͜ʖ ͡°) zbyt wiele rzeczy tam brakuje, lub są usuwane. Z ciekawości przeliczyłem i wyszło mi 3440 godzin nagrań co daje 143 dni. Także możesz przez prawie 5 miesięcy słuchać swojej biblioteki i nawet nie powtórzy ci się utwór. A tymczasem w radiu ciągle mielą to samo mimo takiej różnorodności w muzyce.

Imo na trzymanie całych dyskografii nie
@TellMe: Nie moja lista a kolegi :P

E:\Muzyka\Muzyka>dir /w
Volume in drive E is Muzyka i Zdjęcia

Directory of E:\Muzyka\Muzyka

[.] [..] [2Cellos]
[3 Inches Of Blood] [39 i pół] [Accept]
[ACDC] [Acid Drinkers] [Adorned Brood]
[Aephanemer] [After Forever] [Agalloch]
[Age Of Evil] [Akurat] [Alcest]
[Alestorm] [Allen Olzon] [Almah]
[Altaria] [Alter Bridge] [Amaranthe]
[Amberian Dawn] [Amon Amarth] [Amoral]
[Amorphis] [Anathema] [Ancient Bards]
[Andi Deris] [ANDREW WK] [Andromeda]
[Angel Dust] [Angra] [Animations]
@TellMe:
E:\Muzyka\Muzyka>dir /b
2Cellos
3 Inches Of Blood
39 i pół
Accept
ACDC
Acid Drinkers
Adorned Brood
Aephanemer
After Forever
Agalloch
Age Of Evil
Akurat
Alcest
Alestorm
Allen Olzon
Almah
Altaria
Alter Bridge
Amaranthe
Amberian Dawn
Amon Amarth
Amoral
Amorphis
Anathema
Ancient Bards
Andi Deris
ANDREW WK
Andromeda
Angel Dust
Angra
Animations
Anthrax
Anthropia
Antigama
Anubis Gate
Apocalyptica
Arch Enemy
Archeon
Arctic Monkeys
Arka Satana
Arkona
Armored Dawn
Armory
Artas
Artillery
@TellMe: W skróciszku bo sprzątam na święta przy akompaniamencie Virgin Steele :P
Metal:
- power metal (epickie smoki z patosem, szybka gitara, intrumentami, chorkiem i szybkimi solowkami i czesto glosem wokalisty jakby go za jaja zlapali)
- folk metal gramy metal w lesie z elfami
- symphonic metal czyli muzyka klasyczna z metalem
- gothic metal czyli gdy laska z opery gra metal ze ciary ida
- speed metal napisalbym co