Wpis z mikrobloga

@jestem_legenda: A co brak Ci argumentów? Może ma jednak rację skoro nic nie potrafisz na to odpowiedzieć?
I dodam jedynie, że stwierdzenie że ameryka też wywoływała wojny NIE JEST równoznaczne z tym że Rosja jest spoko i usprawiedliwiona.
@jestem_legenda: Rosja robi to non stop, głównie z sąsiadami, także z nami. Tylko po to, by powiększyć strefy swoich wpływów i o to chodzi też w tej wojnie i na nas też nie ukrywa, że ma ochotę bo to pirackie państwo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jestem_legenda: Więcej wojen od USA wywołało Cesarstwo Rzymskie, Mongołowie i jak weźmiemy pod uwagę czasy kolonialne to Hiszpania i Wielka Brytania też więcej wojen wywołało.
@Noiceno: Czyli koleś mówi że NATO jest tak złe jak Rosja, więc gdy Rosja atakuje inny europejski kraj to trzeba powiedzieć 'Ok mają prawo sami nie jesteśmy lepsi'. Czyli co nie mogą już nawet potępiać i stosować sankcji?
@Nigdy_o_to_nie_prosilem: żadna wojna nie jest usprawiedliwiona, USA od 2 wś przyczyniło się do bezpośredniego zabicia ponad 5-10 mln cywilów, wspiera prześladowanie/ludobójstwo Palestyńczyków a za ropę wspiera również ludobójstwo Yemenczyków.

Arabia Saudyjska za pomocą broni z USA/UK/Francji wybiła już około milion ludzi, malutko prawdaż?

Nie można twierdzić że wojna amerykańska jest lepsza bo jest amerykańska. Wystarczy obejrzeć wywiady żołnierzy, którzy służyli na bliskim wschodzie - oni nawet nie wiedzieli po co tam
@Rafaello91: nie, mówi że jesteśmy hipokrytami, przeprowadziliśmy więcej inwazji, wspieraliśmy więcej wojen i nadal je wspieramy, jawnie wspieramy ludobójstwo Palestynczyków,Yemenczyków, zdestabilizowaliśmy cały bliski wschód i nikt za to nie poniósł odpowiedzialności.

USA stworzyło okropną narracje razem z NATO że ich wojny,”interwencje” są święte. A żadna wojna nie jest dobra a o tym nikt nie wspomina. Bliski wschód został zniszczony dla ropy, zabijaliśmy dla ropy a nie dla wprowadzenia demokracji.

To co
@Noiceno: No i co w związku z tym, mamy mieć gdzieś wojnę na Ukrainie czy mamy nie nakładać sankcji? Niech będzie że hipokryzja, ale co ma wejście do Afganistanu wspólnego z wejściem Rosji na Ukrainę.
@jestem_legenda Możesz powiedzieć, że różnica jest taka, że za ew. zbrodnie wojenne każdy żołnierz Amerykański idzie pod sąd wojskowy, Kacapska dzicz może bezkarnie mordować i gwałcić bo w ich kraju nic im za to nie grozi, wręcz przeciwnie, jeszcze są do tego zachęcani przez swoje żony
@nn1upl: jaki sąd wojskowy xD. 655 000 cywili zginęło w iraku. Nangar Khel, ostrzelali wieśniaków a nikt nie został skazany, same wyroki w zawieszeniu. Rolnik wywiezie na pole obornik - kara do 3 lat więzienia. Zabijesz 3 ludzi i ranisz 15 - 6 miesiecy w zawieszeniu
@Kazdyziomzbierazlom: Zawieszenie to wciąż jakaś kara, jakiś syf w papierach, w przeciwieństwie do kacapskiego bydła które gwałci, morduje, grabi i jeśli ich za to spotka kara, to tylko w przypadku kiedy na froncie dostaną od kogoś kulkę