Wpis z mikrobloga

@WarmWeather: dla 5600X? żadne, ten procesor jest do ogarnięcia przez dobre chłodzenie powietrzne.. no a jak masz za dużo kasy to bym to po prostu wysłał do jakiś speców z Ameryki co ci to odpicują jak sobie chcesz i przyślą z powrotem
@WarmWeather: To zmień w BIOSie krzywe wentylatorów, 60 stopni to w #!$%@? miejsca na zrzucenie obrotów i podbicie temperatury, zmniejsz maksymalną prędkość wentylatorów o 30-50%, jak temperatura będzie w okolicach 75 stopni to git, a od razu ciszej

chłodzenie wodne też wydaje dźwięki, nie tylko wentylatory ale i pompa
@WarmWeather: jak nie uda ci się przedstawić na wersję graficzną, to "level x" oznacza nic innego jak kropki widocznie na screenie poniżej twojego - level 1 to najniższa, level 4 najwyższa.

A custoom loopa oczywiście, że da się budować stopniowo. Tylko nie daj się wciągnąć, bo to uzależnia. Ja już myślę o dołożenie trzeciej chłodnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ile by taki custom z PFA kosztował, krok po kroku?


@WarmWeather: co do cen, to Black ostatnio na swój kanał YT wrzucił film z budowy "customa" na twardych rurkach. Wykorzystał do tego gotowca od Corsaira - pompka z rezerwuarem, blok CPU, chłodnica, rurki. Z tego co patrzyłem po necie, to gotowiec ten kosztuje w okolicach 2,5kPLN. Do tego dochodzi koszt zakupu "opalarki" do wyginania rurek (chociaż to jednorazowy wydatek). Potem wchodzisz
@WarmWeather: da się stopniowo ale nie ma to za bardzo sensu. Customa się buduje na miękkich fajach i celem jest cisza i długowieczność komponentów bo nie ma degradacji termicznej.

Twarda rurka to ryzyko, zagrzejesz wodę w chłodnicy to stanie się plastyczna i może pociec, ruszysz kompa to lubi wyślizgnąć się z oringu i pociec. Nie bez powodu serwery chłodzone cieczą używają miękkich rurek w stylu podobnym do EK ZMT (specjalna guma).