Wpis z mikrobloga

Uszanowanko, ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postanowiłem co jakiś czas wrzucać jedną z gier, w które grałem kiedykolwiek zaczynając od mojego roku urodzenia, a następnie wydaną w kolejnym roku i tak dalej.

Poprzednie wpisy dot. gier z 1996 były aż 3, za to w 1997 szczerze nie wiem ile ich będzie. Jest tyle fajnych gier z tych lat, że ciężko wybrać jedną. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobra, do rzeczy..

Oddworld Abe's Odysee jest grą bardzo specyficzną, w skrócie można ją określić jako połączenie zręcznościówki, przygodówki i logicznej. Główny bohater o imieniu Abe należy do rasy Mudokonów i jest jednym z wielu niewolników pracujących w specyficznej fabryce. Pewnego dnia dowiaduje się, że szefowie fabryki planują produkcję nowego towaru, krótko mówiąc (pisząc) (ʘʘ), zamierzają posłużyć się Mudokonami i przerobić ich na przekąskę. Abe podjął decyzje o ucieczce z tego strasznego miejsca. Tu właśnie rozpoczyna się przygoda. Kierując poczynaniami Abe'a musimy wydostać się ze wspomnianej fabryki i uratować przy tym jak najwięcej swoich współziomków. Być może nawet coś więcej... ( ͡º ͜ʖ͡º)
Gra wymaga od nas nie tylko zręczności w poruszaniu się po mapie, lecz także sporej dawki myślenia jak pokonać kolejną przeszkodę.
Grafika stoi na dość wysokim poziomie, jak na tamte czasy, ciekawostką są podpowiedzi wyświetlane co jakiś czas na wąskich ekranach podczas gry. Muzyka dobrze trzyma klimat skradania się i planowania akcji. Grywalność jest niezła a w miarę postępów w grze zagadki są coraz trudniejsze. Ponadto gra posiada dwa różne zakończenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powstały również kolejne części są to Abe's Exodus, Munchs Odysee, Strangers Wrath, New N' Tasty , Soulstorm

Osobiście grałem w Oddysee (ukończyłem w całości) i Exodusa (jako dziecko, ale daleko nie zaszedłem)
Napiszcie jakie macie wspomnienia z tą grą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W komentarzach od teraz będę także wstawiał jeden motyw muzyczny z gry (ʘʘ)

#grybusa #staregry #glupiewykopowezabawy #psx #ps1 #oddworld
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach