Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty

Pasywnie siedzę w krypto, kupuję regularnie, co tydzień, za 300zł, na Coinbase Pro, to co akurat jest nisko. W portfelu mam BTC 40%, ETH 35%, LTC 10% DOGE 10%, ADA 5%. Nie zamierzam tych pieniędzy już zamieniać na FIAT (no chyba że mnie przyciśnie) tylko trzymać długoterminowo.

Jak mogę udoskonalić moją metodę inwestowania długoterminowego, jednocześnie nie poświęcając na to zbyt dużo czasu? Czy może jest OK i nic nie zmieniać? :D

#bitcoin #dogecoin #etherum #litecoin #cardano
Pobierz Tomq - #kryptowaluty 

Pasywnie siedzę w krypto, kupuję regularnie, co tydzień, za ...
źródło: comment_1650043372ylO6NgFHnAUSKIWjsrOROv.jpg
  • 15
@Tomq wypierdziel ade LTC i dog , btc 70% eth 30%, przy takiej kombinacji masz najkorzystniejszy współczynnik Sharpa.
Obejrzyj : https://youtube.com/playlist?list=PL-094UzhjjyzCsWIxR2HX4p71IeYW04qf

Eth wstaw na staking
Btc trzymaj w wbtc na avalunchu i wstaw na benqui albo aave.. ewentualnie w wbtc lub renbtc i para płynności na jakimś dexie https://coindix.com/?sort=-base&kind=noimploss&chain=polygon-avalanche-terra-fantom-solana-bsc-defichain-celo-cronos-elrond-fuse-osmosis-harmony&tvl=10k&name=BTC
@Corona_Beerus: Dziękuję ;)
@k3mis: Dziękuję za konkrety, muszę o tym poczytać bo się nie znam jeszcze ;)

@najmniej4znaki: dodge / litecoin / cardano mają niskie koszty transakcji niż etherium i bitcoin a potrzebna mi waluta do transakcji ze znajomymi i rodziną (dzielenie kosztów, oddawanie długów itp). Najbardziej popularny wydaje się dodge, a za nim najbardziej rozsądny litecoin.
@Tomq: ustal sobie sztywne proporcje między krypto, np. 50% BTC, 30% ETH, 20% ADA i przy kupowaniu starać sie kupować tak, żeby wartosc danej krypto w przeliczeniu na -fiat to był właśnie tak procent. Później juz samym kupowaniem pewnie nie będziesz w stanie wyrównywać tych proporcji więc będzie trzeba sprzedawać tą krypto która akurat urośnir za dużo. Generalnie założenie jest takie że rebalansując portfel do danych proporcji bedziesz de facto kupował