Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam wrazenie ze Polacy, a szczegolnie wykopki, nie sa w stanie myslec tak globalnie, calosciowo. Wybrane komentarze pod newsem o leczeniu ukrainskich zolnierzy w Polsce.

" Mam nadzieje że po wojnie polskie firmy wejdą do Ukrainy odbudować to państwo, oraz będą uprzywilejowane w innych sektorach."
"że jak już się ten bajzel skończy, to będzie można na tym ładnie skorzystać. Miejmy nadzieję, że Unia sypnie hajsem na odbudowę i nasze firmy tam wejdą."
"Polskie firmy są już teraz gotowe żeby pomóc w odbudowie. Polscy fachowcy i Ukraińscy robotnicy mogą uczynić cuda"

Po pierwsze wojna moze trwac latami i zadna odbudowa sie nie zacznie w najblizszym czasie. Z Afganistanu wyszli po 10 latach.
Po drugie "Brytyjczycy są gotowi przejąć patronat nad odbudową Kijowa i regionu - prezydent Zeleński."
A po trzecie, w jaki sposob TY, TY jako jednostka, Twoja rodzina na tym zyska? Bo na dzien dzisiejszy (i patrzac kto zyskal na odbudownie Iraku i Afganistanu) to Ty musisz czekac do lekarza dluzej a na odbudowie zyska kroliczek albo #januszebiznesu co maja firme betonowa. Natomiast Ty bedziesz musial placic x2 za remont bo fachowcy i firmy beda na Ukrainie.

W jaki sposob Tobie sie polepszy jakosc zycia w kraju z inflacja wedlug rzadu na poziomie 3,5%, wedlug urzedu sterowanego przez rzad na poziomie 11% a rzeczywista na poziomie 30%? Ale ja tak na serio pytam bo widze ze ludzie zyja w jakiejs wspanialej bance.

Jeszcze tylko czekam na wspanialy plan Nowylad+ ktory umozliwi januszom nieplacenie podatku jezeli odbudowuja Ukraine.

#pracbaza #ukraina #ekonomia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #625961263f42fa57cc3400c5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5