Wpis z mikrobloga

Niemcy:
-po co w Polsce CPK, skoro jest port w Hamburgu?
-polskie elektrownie atomowe nie są eko, są niebezpieczne, ruski gaz z niemieckiej rury jest eko
-terminal kontenerowy w Świnoujściu nie jest eko, zagraża populacji morświnów, po co w Polsce skoro jest w Hamburgu
-żegluga na Odrze zagraża ekologii, ma za duży wpływ, za to Renem zapie%@lają ogromne kontenerowce

#niemcy #bekazhelmuta #rosja #ukraina #gaz #uniaeuropejska
  • 109
  • Odpowiedz
@Omicron: Nie, polski system podatkowy zawsze był zbyt skomplikowany, ale teraz dosłownie nikt nic nie wie, a to jednak fundamentalna różnica. Nie mówiąc już o tym, że biegunka legislacyjna w podatkach rozpoczęła się za rządów PiS.
  • Odpowiedz
@Anthermil: ależ ja nie mówię, że nie popełnili błędu i mam nadzieję, że nowy wał jest jak zdzielenie ich dechą po łbie. Teraz zrobili tylko poprawki, całkiem dobre, ale jest rok przed wyborami i nikt nie chce robić rewolucji. Mam jednak nadzieję, że zaraz po wyborach (np. przyspieszonych), ktoś zrobi porządek i radykalne uproszczenie systemu

można ich #!$%@?ć, nawet należy za system podatkowy i rozdawnictwo (tego aż bym nie demonizował, bo
  • Odpowiedz
@Anthermil: do tego jestem wręcz za zniesieniem progu zadłużenia, państwa UE, państwa na świecie, nawet potęgi jadą sobie z zadłużeniem po 200% PKB, w UE po 100%-150%, a my się boimy by 60% nie dotknąć jakby to była lawa. Inne kraje inwestują, bogacą się, budują infrastrukturę z tego długu. Za x lat te długi zostaną im anulowane, bo przyjdzie globalny kryzys, infrastruktura zostanie, osiągnięcia zostaną, a u nas zostaną marzenia.
PiS
  • Odpowiedz
@Omicron: Naprawdę uważasz, że N I K T nie ponosi konsekwencji drukowania pieniędzy?

PiS nie trzeba temperować tylko #!$%@?ć, bo jest partią, której działania uderzają wprost w fundamenty RiGCZ:

- całkowite podporządkowania prokuratury i organów ścigania + działania zmierzające do podporządkowania sądów;
- przejęcie TK;
- zmniejszenie niezależności finansowej samorządów;
- próba ataków na media niezależne od władzy, w tym kosztem relacji z najważniejszymi sojusznikami;
- prowadzenie polityki zagranicznej nastawionej na
  • Odpowiedz
się uczymy, mamy ich komentarze kompletnie w dupie, terminal jest budowany, Odra pogłębiana, CPK niebawem ruszy, atomówki będą


@Omicron: polowa z ty h projektow, to niepotrzebne komunistyczne gnioty.
CPK - po co lotnisko terminal w polu? Kto bedzie stamtad operowal?
Odra - kibicuje, ale to wymaga niesamowitej infrastruktury, kolei, terminali przeladunkowych. Poki co brak.
Terminale kontenerowe - zamiast zrobic jeden jak Hamburg to juz jest Gdansk, ktory walczy z Gdynia, za
  • Odpowiedz
@Omicron: czytasz ty siebie? Twój pomysł na gospodarkę to

- zadłużanie się 10 razy ponad kurek, bo "będzie kryzys i długi zostaną anulowane" xD
- CPK jest dobre, bo buduje je PiS
- inflacja w Polsce może i jest wysoka, ale w Czechach jest wyższa, więc jest zajebiście
- pieniążki drukowane przez bank centralny to rigcz, bo dzięki temu zawsze są pieniążki
- argumenty przedsiębiorców typu podwyżka ZUSu, podwyżka rachunków, podwyżka
  • Odpowiedz
@Omicron ale po co nam ten CPK? No poza tym że będzie nowym Okęciem to nic więcej. Chyba nie myslisz że Niemcy czy anglicy zaczną go uzywac jako hub olewając własne porty?
  • Odpowiedz
@Omicron: No ogółem tez mam wrażenie ze pomimo rosnących cen i nagonce na PiS ze kraj rozpieprzają ludzie jednak stać na sporo rzeczy. Mowie to z własnych obserwacji najbliższego mi otoczenia.
  • Odpowiedz