Wpis z mikrobloga

Niemcy:
-po co w Polsce CPK, skoro jest port w Hamburgu?
-polskie elektrownie atomowe nie są eko, są niebezpieczne, ruski gaz z niemieckiej rury jest eko
-terminal kontenerowy w Świnoujściu nie jest eko, zagraża populacji morświnów, po co w Polsce skoro jest w Hamburgu
-żegluga na Odrze zagraża ekologii, ma za duży wpływ, za to Renem zapie%@lają ogromne kontenerowce

#niemcy #bekazhelmuta #rosja #ukraina #gaz #uniaeuropejska
  • 109
  • Odpowiedz
@Omicron:

8 lat temu w moim mieście nie było mariny, Odra świeciła pustkami, a teraz są jachty, motorówki i coraz więcej statków komercyjnych. To tylko to, co widzę u siebie osobiście ;)


Ale wiesz jełopie, że za to odpowiada samorząd, a nie rząd?
  • Odpowiedz
@Omicron: tak to wszystko propaganda, pis wcale nie rozdaje 500 plusów 13,14 i innych danin żeby kupić sobie głosy, wcale nie demontuje trybunału, pawłowicz i piotrowicz tak na prawdę nie istnieją i to tylko urojenia, a dług publiczny wcale nie wzrósł od 2015 roku o prawie bilion, to wszystko tylko propaganda i urojenia, musze zacząć oglądać rzetelne wiadomości w tvp żeby dowiedzieć się jaka jest rzeczywistość
  • Odpowiedz
@jbc_wszystko: Dlatego wspomniałem, że można o nich dużo złego powiedzieć. Obecnie największym problemem pisu jest produkowanie miernej jakości prawa, komplikowanie życia przedsiębiorcom oraz wszechobecne rozdawnictwo.

Z drugiej strony projekty które realizują (żegluga śródlądowa, przekop Mierzei wiślanej, energetyka jądrowa, centralny port lotniczy, rozwój szybkiej kolei) sprawią, że wygeneruje się mnóstwo miejsc pracy, utworzą się nowe branże i specjalizacje na rynku, staniemy się bardziej niezależni energetycznie i gospodarczo.

PiS to trochę taka personifikacja
  • Odpowiedz
które realizują (żegluga śródlądowa, przekop Mierzei wiślanej, energetyka jądrowa, centralny port lotniczy, rozwój szybkiej kolei)


@derezeus: ani jedna ta inwestycja nie jest dobrze realizowana. To są mrzonki.

Jakby je realizowali zamiast kraść to wierz mi pierwszy bym ich na rękach nosił. Ale nie widzę postępów. Rządzą już tyle co to PO, a nadal słyszę, że jak coś nie działa to wina PO.

Za Lecha za pierwszej kadencji to była zupełnie inna
  • Odpowiedz
Za to widzę inwestycje na każdym kroku. 8 lat temu w moim mieście nie było mariny, Odra świeciła pustkami, a teraz są jachty, motorówki i coraz więcej statków komercyjnych. To tylko to, co widzę u siebie osobiście ;)


@Omicron: Akurat do takiej argumentacji nie waliłbym wiplera myśląc o PiS, bo inwestycje na poziomie miast to zwykłe zasługa władzy samorządowej, ich sprawnego działania, w celu pozyskiwania inwestorów w ramach PPP, funduszy unijnych
  • Odpowiedz
@derezeus: jak dla mnie to najgorszym grzechem jest nadprodukcja prawa dla przedsiębiorców, to się musi urwać, mam cichą nadzieję, że przy polskim wale dostali ostro po łbie i po prostu po cichu pracują nad nowym systemem podatkowym radykalnie uproszczającym wszystko.

Co do rozdawnictwa, nie byłbym taki pewien, oczywiście to nie jest normalne, ale przykład Rosji pokazał jak trudno jest wywalić gospodarkę kraju. To nie jest tak, że oni te pieniądze dają
  • Odpowiedz
@jbc_wszystko: Przekop mierzei idzie dobrze co może sugerować że inne inwestycje też będą realizowane zgodnie z harmonogramem. Co nie znaczy że się nie nakradną. Kto by takie okazje przepuścił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jakby je realizowali zamiast kraść to wierz mi pierwszy bym ich na rękach nosił. Ale nie widzę postępów. Rządzą już tyle co to PO, a nadal słyszę, że jak coś nie działa to wina PO.

Za Lecha za pierwszej kadencji to była zupełnie inna partia - tak potrafię przyznać, że dywersyfikacja dostaw gazu to przede wszystkim ich zasługa. Ale od 2015 żadne sensowne inwestycje nie powstają, a jak już coś zrobią to
  • Odpowiedz
@Omicron: "polskie elektrownie atomowe nie są eko, są niebezpieczne, ruski gaz z niemieckiej rury jest eko" to jest troche manipulacja, wedlug de nie POLSKIE elektrownie atomowe nie sa eko tylko ŻADNE nie są eko, teoretycznie to niby żadna różnica, ale w praktyce jest różnica między idiotycznym przekazem (elektrownie atomowe złe) a idiotycznym i dodatkowo antypolskim przekazem (polskie elektrownie atomowe złe); co do portu lotniczego - no przecież to jest fakt że
  • Odpowiedz
@Omicron:

tak, tylko amerykanie się nachwalić nie mogą, bo CPK radykalnie przypieszy transport ciężkich wojsk do Polski :)

[potrzebne źródło]

do tego rozbudowa sieci kolejowej mocno odciąży nasze drogi

rozbudowa sieci kolejkowej jest mozliwa bez #!$%@? grubego hajsu na lotnisko ktore co roku bedzie przynosilo straty i nigdy w zyciu sie nie zwroci
  • Odpowiedz
@Omicron @CamusVevo

lokalizacja jest z punktu widzenia logistyki idealna, ponadto i tak inwestycja była planowana od dawna, bo lotnisko w Warszawie już dawno nie wyrabia i jest od lat przeciążone, a protezy w stylu Modlina czy Radomia, to jest żart, a nie rozwiązanie powyższego problemu. Podsumowując: budowa lotniska w okolicach stolicy i tak była potrzebna, a jeżeli uwzględnimy inne czynniki, jak choćby poprawa obronność narodowa, to można rzecz, że budowa jest wręcz
  • Odpowiedz
rozbudowa sieci kolejkowej jest mozliwa bez #!$%@? grubego hajsu na lotnisko ktore co roku bedzie przynosilo straty i nigdy w zyciu sie nie zwroci


@CamusVevo: Pewnie może być ciężko, jeżeli chodzi o zwrot z inwestycji, z drugiej strony, gdyby po otwarciu CPK, lotnisko Chopina zostało zamknięte, a działki sprzedane deweloperom, to być może jest szansa, że zwróciłoby się jeszcze z nawiązką ;)
  • Odpowiedz
@derezeus: ja tam myślę, że przecenia się spadek ruchu lotniczego po covidzie. Chwilowy spadek, a zaraz znowu ruch lotniczy się odbije i za 5 lat będzie problem z naszymi lotniskami. Nie zapominajmy, że firmy lotnicze pracują ostro nad samolotami nisko emisyjnymi. Mamy nie budować CPK, bo ktoś tam zabronił Paryżanom latać na mniej niż 100km?

@CamusVevo: jeśli Polska chce się rozwijać, potrzebujemy infrastruktury do handlu z całym światem, a nie
  • Odpowiedz
ja tam myślę, że przecenia się spadek ruchu lotniczego po covidzie. Chwilowy spadek, a zaraz znowu ruch lotniczy się odbije i za 5 lat będzie problem z naszymi lotniskami. Nie zapominajmy, że firmy lotnicze pracują ostro nad samolotami nisko emisyjnymi. Mamy nie budować CPK, bo ktoś tam zabronił Paryżanom latać na mniej niż 100km?


@Omicron: myślę, że tylko ktoś kto nie mieszkał nigdy w Warszawie ani nie miał nic z tym
  • Odpowiedz