Wpis z mikrobloga

Agencja TASS, powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony informuje, że krążownik Moskwa zatonął podczas holowania do portu w Sewastopolu.

Redaktor Wolski pewnie odetchnął głęboko, jak zobaczył to info, bo jednak nie musi usuwać materiału. ( ) Twitter Wolskiego to dobry rollercoaster: na pewno zatopili -> ok, chyba się myliłem -> uf, jednak zatopili ( ͡º ͜ʖ͡º)

Btw. Już pro-rosyjska strona internetu zaczyna prowadzić narrację, że w sumie to krążownik Moskwa i tak był przestarzałą jednostką, więc jego strata nic nie znaczy. Nie dajcie się nabrać. To prawda, że "Moskwa" to przestarzały okręt, ale jednak to był okręt flagowy Floty Czarnomorskiej. Jego strata to ogromny blamaż wizerunkowy Rosjan.

#ukraina #lagunacontent
źródło: comment_1649973352xMWdvVEbykskQp8AsdijJs.jpg
  • 11
@JanLaguna: Dlatego nie rozumiem jakim cudem ktokolwiek poważny dopuszcza opinie Wolskiego do publikacji we własnych źródłach. I tak samo kreowania własnej opinii. Typ emocjonalnie podchodzący do jakiś ploteczek z sieci, kreujący jakieś wojenki personalne jak w telenoweli. Dramat, niby powinien obowiązywać jakiś merytoryczny postęp a tu ciągle coś takiego.
@JanLaguna: Rozumiałem to tak, że Bayraktar był przynętą. Pojawił się gdzieś w okolicach Mikołajewa i Moskwa podpłynęła go rozwalić...

Choć też niby jakaś wersja Bayraktara dla marynarki wojenne ma możliwość wskazywać cele.

Nie wiem który z tych twitterowych plotkarzy jest wiarygodny XD


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: To się nie wyklucza, mógł być użyty jako przynęta i jednocześnie wskazywać cel (lub inny dron wskazywał).
Tak czy inaczej najważniejszy jest skutek - okręt flagowy i