Wpis z mikrobloga

Jak ktoś znowu zacznie konfederackie pierd...e, że podatki są w PL wysokie, to naprawdę leci na czarno

Z krajów które rozważałem emigracyjnie PL ma najniższe podatki, w szczególności dla osób zarabiających 2x średniej krajowej i więcej

Polska:
- średnia krajowa: 28% podatków (5 662 PLN brutto, 4 083 PLN netto)
- 2x średnia krajowa: 32% podatków UoP/30% B2B (11 324 PLN brutto, 7 698 PLN netto UoP, 7 907 PLN netto B2B)
Właściwie im wyżej, tym zostaje dalej 32%, podobnie na B2B

Niemcy:
- średnia krajowa: 36% podatku (4 100 EUR brutto, 2595 EUR netto)
- 2x średnia krajowa: 42% podatku (8 200 EUR brutto, 4722 EUR netto)

Holandia:
- średnia krajowa: 29% podatku (4 611 EUR brutto, 3 236 EUR netto)
- 2x średnia krajowa: 41% podatku (9 222 EUR brutto. 5 376 EUR netto)

Radek41 - Jak ktoś znowu zacznie konfederackie pierd...e, że podatki są w PL wysokie,...

źródło: comment_1649970510X4xhexaGVa4VMKJALrglcQ.jpg

Pobierz
  • 16
@kuncfot: długość oczekiwania na wizytę u specjalisty? w PL każdy korpośmieć ma LuxMeda i gwarantowany czas wizyty na poziomie 5 dni roboczych, w Niemczech masz ZAKAZ ubezpieczenia się prywatnie jeśli zarabiasz średnią krajową, możesz korzystać tylko z publicznej

w PL płacisz 28% podatków, w Niemczech 36% dla średniej krajowej, to aż 8 punktów procentowych różnicy

przeliczając dla średniej krajowej w PL to oszczędność 5 431 zł rocznie, za które sobie możesz
Co Ty pier*olisz


@trampecik: ale co dokładnie? przecież wyliczyłem, że różnica w podatku dla średniej krajowej (5,6k brutto - to mało dla cywilizowanych ludzi) wynosi 5421 zł rocznie

maksymalny, wykur...sty pakiet luxmedu kosztuje 2388 zł rocznie (199 zł miesięcznie), problem solved

jak zarabiasz normalne zarobki człowieka wykształconego (2x średnia krajowa), to różnica w podatku wynosi 10 pktów procentowych w podatku (32% PL vs 42% DE), a nominalnie 13 560 zł rocznie,
@Radek41: dopóki nie policzysz ile chlebków czy innych twarożków można kupić ja za jedną pensje w PL i innych krajach, albo ile trzeba oszczędzać na samochód/mieszkanie, nie ma o czym rozmawiać.
Nie jestem korpo szczurem, nie mam Luxmed. Z resztą raka zoperują w luxmedzie?
Porównujesz kraj mocno posocjalistyczny z zachodnimi i mówisz że u nas jest lepiej? Miło()
@Radek41

naprawdę leci na czarno


Wiesz, nie każdy, kto nie płaci podatków musi oszukiwać fiskusa.
Nie płacenie za wysokich podatków to nie tylko przyjemność, ale i obywatelski obowiązek
@Radek41
Dodam ze liczylem kwote 10000 brutto miesiac. Kurs 4,5.
Liczac 1;1 wyzszy podatek w DE zaplacisz dopiero przy zarobkach rzedu 250 000 zl brutto.
Ale raczej w obu krajach tego typu kase zarabia sie juz jako firma ;p