Wpis z mikrobloga

Kupiłem bilet w Deutsche Bahn, łączony z 3 pociągów. To jest normalne, że miałem opcję dokupienia siedzenia tylko w 1? W pozostałych 2 nie dostałem miejsca. No chyba, że wynika to z oblężenia podróżnymi, ale to wtedy nie wiem po co sprzedają bilety jeszcze skoro nie można kupić miejsca (kto w ogóle wymyślił dodatkowe kupowanie miejsca, to powinno być w cenie biletu dla każdego). #niemcy #deutschebahn #kolej #pociagi
  • 5
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kuddelmuddel: zależy w jakiej ofercie kupiony jest bilet. Model niemiecki jest dosyć prosty:
- kupujesz bilet w ofercie promocyjnej i możesz jechać tylko pociągami wskazanymi w Rezerwacji, masz od razu przydzielone miejsce.

- kupujesz bilet trochę droższy, ale możesz sobie dowolnie kształtować podróż i Pociągi którymi jedziesz, jeśli chcesz zająć miejsce to musisz dokupić rezerwację za 4 euro.

W jakiej ofercie masz kupiony bilet? Na górze biletu masz ofertę wg której
@gumpa_bobi: flexpreis Europa, einfache Fahrt - nie wiem czy o to ci chodzi. Ale ja podczas procesu zakupu nie miałem opcji wykupienia rezerwacji. Tylko do pierwszego pociągu. Jedynie mogłem 1 klasę wziąć, wtedy pewnie miałbym miejsce.
@gumpa_bobi: A wiesz może co się dzieje jeżeli któryś z pociągów z połączenia kupionego w Sparpreis Europa łapie opóźnienie - i nie ma możliwości skomunikowania? Jesteś przegrany i tracisz resztę połączenia - czy możesz jechać alternatywnymi?