Wpis z mikrobloga

Kurle miruny pomocy, wzialem spontaniczny urlop na gierkowanie i heheszki, bo juz wszystko mam po uszy a tu taki bubel (,)

Podczas grania w gierki, obojetnie czy to God of War czy cos starego, gasną monitory, a sam PC przechodzi jakby w tryb hibernacji, plyta glowna sie swieci i wentylatory smigaja ale nie mozna nic zrobic, po restarcie wszystko wraca do normy. Podczas przegladania internetow czy ogladania filmow sie to nie dzieje.

PC sam skladalem, smigal przez ostatnie 3 lata bez zarzutow. Obstawiam ze to zasilacz, ktory karcie graficznej nie dostarcza wystarczajaco mocy, dlatego sie wszystko wylacza. Sam zasilacz jest od be quiet 650W, mogl stracic na mocy przez te 3 lata? Czy to jednak co innego?

#hardware #pcmasterrace
  • 7
@Zulf: raczej nie, sprawdzalem temperatury komponentnow i sa w normie, bynajmniej temp. GPU i CPU. Ale czy zmienienie tych parametrow w biosie nie uszkodzi sprzetu? Czytalem gdzies tez, zeby baterie z plyty glownej wyjac i ja w ten sposob zresetowac.

@gomjeden

Stress test GPU przez Furmark w normie, nic nie wykazalo. PC sie nie wylaczyl. System stability test w Aida64 tez nic nie wykazal. ( ͡° ʖ̯ ͡°
@CzarnyBursztyn: Jak na moje jak testy w stresie przechodzi to z hardware jest git. Stawiales system? Stery aktualne? Na wszelki wypadek sciagnij jakis montor co pokaze Ci temperatury. Jak nie przekracza na procku 70-80 na grafice 90-100 to sa w normie ale mnie poprawcie jak jestem w bledzie.
@CzarnyBursztyn: bardzo rzadka sytuacja, ale na 90% masz rację - winnym prawdopodobnie jest zasilacz, po wymianie wszystko powinno wrócić do normy.
Jest jeszcze bezkosztowa opcja przetestowania czy to nie wina softa, zrób sobie live-cd/pendrive z Linuxem, pobierz STEAMa i odpal jakąś mocną gierkę żeby wykluczyć problem ze sterownikami/softem.
Ewentualnie żeby w ciemno nie wydawać kasy na zasilacz to podbij z kompem do dowolnego serwisu PC, za 20 zł przepna Ci zasilacz