Wpis z mikrobloga

Poważne pytanie do LGBT, kobiet i progresywistów.

Czy osoby transseksualne mężczyzna ---> kobieta, powinny być dopuszczone do uczestnictwa w szachach dla kobiet?
Jak wiadomo kobietom o wiele gorzej idzie w tej dziedzinie niż mężczyznom. W pierwszej setce chyba nawet nie ma ani jednej kobiety, nie wiem czy coś się zmieniło:
https://www.chess.com/pl/ratings

Temat może i jest niewygodny, ale podjąć go trzeba. Bo jednak takie osoby mogą chcieć startować w szachach dla kobiet.

#neuropa #lgbt #gayisok #transseksualizm #lesbianboners #lewica #antykapitalizm #rozowepaski
wypok312 - Poważne pytanie do LGBT, kobiet i progresywistów. 

Czy osoby transseksu...

źródło: comment_1649928466lN0GrWZ8haVZbqKjsJwvVq.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@wypok312: A czy płci nie zmienia się również sądownie?
FIDE zagląda nikomu w spodnie czy zagląda pod spódnice.
Jeśli ktoś ma w ID wpisaną płeć żeńską traktowany jest jak kobieta i brany pod uwagę w takich rankingach.
  • Odpowiedz
zy osoby transseksualne mężczyzna ---> kobieta, powinny być dopuszczone do uczestnictwa w szachach dla kobiet?


@wypok312: Tak. Niech jeszcze faceci pokażą, że są lepsi od kobiet w szachach i będziemy mieli bingo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciekawe, co na to feministki.
  • Odpowiedz
@wypok312: To jest naprawdę dobre pytanie. Z punktu widzenia osób trans, chcących być kobietami, wykluczenie ich z takich zawodów będzie krzywdzące. Jednocześnie czy da się określić w jakim stopniu mózg osoby trans jest bardziej męski niż kobiecy?
  • Odpowiedz
@wypok312: Po pierwsze w pierwszej setce jest jedna kobieta.
Po drugie nie idzie gorzej, tylko jest mniej grających w szachy kobiet. Dużo mniej. Tak ze 100x. Tak więc, jeśli na 1000 graczy jeden jest wybitny, to wiadomo, że jak masz 100x więcej graczy płci męskiej, to i wybitnych mężczyzn będziesz mieć 100x więcej niż kobiet.
  • Odpowiedz
Czy osoby transseksualne mężczyzna ---> kobieta, powinny być dopuszczone do uczestnictwa w szachach dla kobiet?


@wypok312: w sensie transkobiety? tak, nie widzę przeciwwskazań

Jak wiadomo kobietom o wiele gorzej idzie w tej dziedzinie niż mężczyznom. W pierwszej setce chyba nawet nie ma ani jednej kobiety, nie wiem czy coś się zmieniło:


kobiet jest w szachach o wiele mniej, ale w tej dyscyplinie sportu podział na kategorię płciowe jest zbędny i tworzy
  • Odpowiedz
@wypok312: Jeśli osoba jest prawnie uznana za kobietę tzn.przeszła pełna tranzycje lub spełnia wszystkie wymogi by być uznana w obliczu obowiązującego prawa za kobietę/ mężczyznę to może oficjalnie brać udział w zawodach dla kobiet bądź mężczyzn.
  • Odpowiedz
@Kicia69:
No tak, ale są jeszcze wewnętrzne regulaminy organizatora zawodów, którego państwo nie może do niczego zmusić. A co z mózgiem? Też się zalicza ten organ jako przechodzący tranzycję? Tzn. żeńskie hormony negatywnie wpływają na męski mózg i obniżają zdolności kognitywne, ale nie wiem czy to wyrówna szanse kobietom.
  • Odpowiedz
@wypok312: czemu randomi z wypoku mieliby wyrażać opinie na ten temat? Równie dobrze można zadawać pytanie, czy osoby, u których wykryto we krwi EPO albo beta-blokery powinny być dopuszczone do zawodów szachowych. To jest pytanie do lekarzy, psychologów i organizatorów zawodów sportowych, a robisz z tego plebiscyt niechęci dla LGBT na portalu z rzułtymi obrazkami.
  • Odpowiedz
@wypok312: Mózg u obu płci jest taki sam zależy jak jest wyćwiczony. Hormony oczywiście wpływają na różne czynniki takie jak emocjonalność czy tez mentalność ale przy takich rzeczach jak szachy czy inne gry raczej oboje zawodnicy potrafią myśleć strategicznie
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut:
Niechęci do LGBT czy niechęci do kobiet? A może niechęci do feminizmu? Albo do biologii mówiącej o różnicach w budowie mózgu i potencjalne kognitywnym kobiet? A może mam dobre intencje a szkodzenie jakikolwiek agendzie politycznej to tylko efekt skutków ubocznych mojego pytania? Osobiście uważam że udział osób transseksualnych w zawodach dla kobiet przyciąga uwagę do tego sportu. Raczej nikt tego nie ogląda -- chyba że ze względu na estetykę kobiet,
  • Odpowiedz
@Kicia69:
Nie jest taki sam. Mózg kobiety jest inny ze względu na czynniki ewolucyjne. Inaczej ewoluował i są pewne różnice. Wszystko jest poddane presji ewolucyjnej. Wzrok, mózg, budowa kości, mięśni, mózg, narządy płciowe - wszystko.
Np, mężczyźni lepiej widzą szybko poruszające się obiekty, ale gorzej rozróżniają kolory.
  • Odpowiedz
@wypok312: nie znam się aż tak dobrze na medycynie i ewolucji mózgu żeby się na to wypowiadać. Napisałam jak tle ugładzone z prawnego punktu widzenia. Na olimpiadach i walkach bokserskich lub mma kobiety trans walczą z kobietami i na odwrót facet trans walczy z facetem i nikt się nie bawi w to jaki kto ma mózg i percepcję.
  • Odpowiedz
Niechęci do LGBT czy niechęci do kobiet


@wypok312: Pytasz o udział osób transseksualnych, a nie o udział ogólnie kobiet.

Sport to też biznes


To jesteś jakimś działaczem sportowym w szachach, że się tak interesujesz rozwojem tej dyscypliny? Myślę, że organizatorzy zawodów szachowych doskonale zdają sobie sprawę, że ich dyscyplina jest niezbyt widowiskowa.

Osobiście uważam że udział osób transseksualnych w zawodach dla kobiet przyciąga uwagę do tego sportu


Ja z kolei uważam,
  • Odpowiedz
@wypok312: Wiedziałam ze użyjesz tej grafiki. No ja jako osoba trans powiem tyle ze jeśli jakaś trans osóbka będzie chciała brać w czymkolwiek udział czy to w piłce ręcznej czy tez szachy to nam nic do tego. Ma takie same prawa wyborcze oraz szacunek jej się tez należy jak każdemu :)
  • Odpowiedz
Ja z kolei uważam, że dopóki osoby transseksualne są traktowane jak małpy w zoo, to ich udział w czymkolwiek przyciąga uwagę, ale nie sądzę, żeby ten rodzaj uwagi ani osoby dla których sam fakt udziału osoby trans w zawodach jest atrakcją, były szachom czy innemu sportowi potrzebne.


@swiadomy_anakolut:

Trochę racji w tym jest, ale zauważ że w poważnym sporcie nie ma podziału na kategorie. W sporcie najlepszy jest najlepszy. Tworzenie kategorii
  • Odpowiedz