Wpis z mikrobloga

  • 10
1300 + 1 = 1301

Tytuł: Hotel na dachu świata
Autor: Alec Le Sueur
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 83-7023-758-4
Tłumacz: Agnieszka Bihl
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Liczba stron: 249
Kompletnie się nie spodziewałem tak dobrej książki o Tybecie.

Spora dawka humoru opisująca absurdy życia w Tybecie, z dodatkowymi opisami Chin. Autor podejmuje wyzwanie życia i po zakończeniu pracy w 5 gwiazdkowych hotelach w Europie postanawia się przenieść do Azji, jego wybór pada na Tybet i hotel w Lhasie. Autor przegoni nas przez zwyczaje tubylców, wysokogórski klimat, wszechobecne jaki, z których robi się wszystko, co tylko człowiek może sobie wymarzyć i średnio stabilną sytuację polityczną.

To co moim zdaniem gra pierwsze skrzypce to poczucie humoru autora, które mi bardzo pasowało, dawno się tak nie śmiałem przy czytaniu książki, która z założenia jest pamiętnikiem, po części biografią z 5 lat życia w Tybecie i bycia pracownikiem hotelu w Lhasie. Obrywa się po trochu każdemu, autorowi, Tybetańczykom, chińczykom i turystom. Sam hotel robi fenomenalne wrażenie, bo choć zainwestowano w niego mnóstwo pieniędzy i technologii, to ktoś zapomniał o przeszkoleniu pracowników i nie umieją używać żadnego ze sprzętów, od odkurzaczy zaczynając, a na nowoczesnej pralni kończąc.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
101/128
#bookmeter #biografiabookmeter #autobiografiabookmeter #pamietnikbookmeter
ali3en - 1300 + 1 = 1301

Tytuł: Hotel na dachu świata
Autor: Alec Le Sueur
Gatun...

źródło: comment_1649917973WzRuKfi60RgkU9qmVPZYxk.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: biografie, wspomnienia
Liczba stron książki: 249

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Przygody młodego przyrodnika (David Attenborough) - najnowsza recenzja usera ali3en ★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. Berlińska depresja (Rottenberg Anda)
3\. Simona. Opowieść