Wpis z mikrobloga

Srebrny kolor jest obecnie cechą charakterystyczną Mercedesa w motosporcie, stąd powstało określenie "srebrna strzała". Lecz tak naprawdę ten kolor był dziełem przypadku i według pierwotnych planów Mercedesa prawie 90 lat temu, ich firmowym kolorem miał być biały.

W 1934 Mercedes przygotował pierwszy w historii swój własny samochód wyścigowy pod udział w wyścigach GP. Model ten nazwany został Mercedes W25 i był pomalowany na biało. Karoseria samochodu została wykonana z aluminium i pomalowana na biało. Mimo tego auto miało spory problem z nadwagą, a musiało spełniać międzynarodowe wymagania AIACR( poprzednik FIA), które wymagało że samochód GP nie mógł przekraczać 750kg, było to podyktowane głównie względami bezpieczeństwa. Mercedes swój debiut zaliczył w GP Eifel, lecz został zdyskwalifikowany z wyników wyścigu, gdyż waga samochodu wyniosła prawie 751kg, czyli ciut za dużo. Kierownictwo Mercedesa nie miało co wyrzuć z auta aby zmniejszyć jego wagę, wobec czego postanowiono zeszlifować białą farbę z samochodu, pozostawiając gołe aluminium, w ten sposób osiągnięto 750kg. Sama konstrukcja W25 okazała się uda w latach 1934-36 wygrała 16 wyścigów. Przez co zmiana kolorystyki przyjęła się na stałe i Niemcy postanowili uznać kolor srebrny za swoje "narodowe barwy wyścigowe".

źródlo

#f1 #randomf1shit
Pobierz
źródło: comment_1649876688zA39d6eEr11iIDRkyHADwI.jpg
  • 6
@tumialemdaclogin: Tegoroczny samochód jest nawet ładny, ma całkiem spoko bryłę, ale sam kolor mi się bardzo nie podoba - i sceptycznie podchodziłem do pomysłu pomalowania auta na zielono już rok temu.

Już kolor Jaguara był ładniejszy, bo tam ten odcień zieleni był jaśniejszy, i chyba bardziej matowy.