Wpis z mikrobloga

Mireczki, co może być nie tak jeżeli łańcuch ociera o koszyk przedniej przerzutki. Ociera kiedy łańcuch jest pod skosem - na przedniej przerzutce mam 2 bieg, a na tylnej 1-2. Nie ociera cały czas, tylko w konkretnej pozycji korby.
W rowerze mam mechanizm korbowy jakiś no-name kute aluminium.

Czy możliwe jest, że tak po prostu już jest i trzeba śrubę L wyregulować? Czy może korba albo coś innego jest zdecydowanie krzywo i coś trzeba wymienić? Jak to zdiagnozować?

#pytanie #pytaniedoeksperta #rower #rowery #mechanika
Gumaa - Mireczki, co może być nie tak jeżeli łańcuch ociera o koszyk przedniej przerz...

źródło: comment_1649795473jrvUuop8mnYuUtA0ME69oO.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Gumaa: Możesz mieć krzywy blat albo wózek przerzutki. Nie potrafię sobie zobrazować co znaczy "z przodu 2, z tyłu 1-2" ale może być też sprawa krzyżowania łańcucha: dla przykładu mam w swojej szosie 2x11 i mając łańcuch na małej tarczy z przodu nie używam dwóch najmniejszych koronek z tyłu. Analogicznie w drugą stronę. Nie mniej jednak wyregulowanie przedniej przerzutki może pomóc a na pewno nie zaszkodzi (nie da się tego zepsuć
  • Odpowiedz
@Gumaa: nie krzyżuje się łańcucha miras. Jak jedziesz na dużej tarczy z przodu, to nie używasz największych koronek. Raz, że trze o przerzutkę, a dwa pracuje nieefektywnie i szybciej zużywa części
  • Odpowiedz
@Nie_znany: @Cypherspeed: no dobra, ale jest tylko 2x9. Ten skos łańcucha nie jest jakiś duży. No i gdyby to tarło cały czas to jeszcze rozumiem, ale skoro trze tylko chwilami, to sugeruje że coś jest krzywo i nie wiem czy nie trzeba tego wymienić.
  • Odpowiedz
@Gumaa: Blat można wymienić i to nie jest ani skomplikowane ani drogie ale szczerze mówiąc mi na Twoim miejscu by się nie chciało jeśli jednym negatywnym skutkiem jest tarcie o którym piszesz. Zdecydowanie lepiej jest zmienić nawyki ;)
  • Odpowiedz
@Cypherspeed: to jest jedyny objaw który zauważyłem. Nie wiem czy coś jeszcze się złego nie dzieje w związku z tym.

W sumie jeszcze mi lewy pedał klika w górnej pozycji, ale nie wiem czy to jest powiązane.
  • Odpowiedz