Wpis z mikrobloga

Cześć, zastanawiam się nad wyjazdem turystycznym do #usa NY, na ok 2 tygodnie. Mam gdzie się zatrzymać, dodatkowo będę miał dostęp do auta. Ja już tam byłem, moja partnerka nie. W jakim okresie najlepiej się wybrać? Myślałem wakacje lub święta/nowy rok. Zastanawiam się tez czy nie lepiej wybrać w tej cenie jakąś egzotykę z fajnym hotelem. Co myślicie?
#podroze #wakacje #podrozujzwykopem
zdenko - Cześć, zastanawiam się nad wyjazdem turystycznym do #usa NY, na ok 2 tygodni...

źródło: comment_16497475860PoF2RkL1mzmAWq3YmsoMR.jpg

Pobierz
  • 11
@zdenko: W lato wedlug mnie jest za goraco.

W swieta i nowy rok ceny biletow i noclegos sa absurdalne nawet jak na Nowy Jork. Chociaz Ty masz gdzie spac.

A jak ezgotyka to pomysl nad krotkim wylotem na np. Hawaje. z LA/NY mozna wzglednie tanio dostac deale z hotelem na expedii
@bigger: Tak się właśnie zastanawiam nad wyjazdem do USA, czysto turystycznie z wynajęciem auta i jakimś noclegiem, może nawet żeby taniej to kilka noclegów na kampingach, jak w dyszce się zmieszczę to poważnie się nad tym zastanowię ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Zjem_Ci_nos: Mysmy byli ze stara w 2019 to na dwa tygodnie nie starczyla nam dycha jak dobrze pamietam. A bilety mieslimy bardzo tanie, bo ~1200 w dwie strony z Frankfurtu, w SF mielismy nocleg. w Las Vegas wiedzilaem co i jak, zeby sie zabawic a nie wydac fortuny. Nie biedowalismy tez, ale o zadnej rozrzutnosci nie moze tu byc mowy.

Najlepiej w 2-4 osoby pojechac, ale to mus byc dobry znajomy
bigger - @ZjemCinos: Mysmy byli ze stara w 2019 to na dwa tygodnie nie starczyla nam ...

źródło: comment_1649749273qa57GouA6hnWwhln2HTUZE.jpg

Pobierz
@Zjem_Ci_nos: tanio w USA to już było. Warto, ale musisz mieć większą ekipę, żeby koszty (np. najmu auta i paliwa) się fajnie rozłożyły. Za wynajem auta na 14 dni w marcu 2022 zapłaciliśmy prawie $1800, do tego dolicz koszty paliwa, gdzie w CA $6/gal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dla porównania 2 lata temu za paliwo płaciło się koło $3/gal w CA i to było dużo ( ͡