Wpis z mikrobloga

Mirki, po raz pierwszy w życiu wysłałem zgłoszenie (nagranie z kamerki) na policję. Jadąc centrum miasta, kierowca jadący za mną wyprzedził mnie na przejściu dla pieszych i za chwilę później zrobił znów wyprzedzanie: tym razem podwójna ciągła i pas wyłączony z ruchu. To nie byle jakie wyprzedzanie, bo obok kościół i duża przychodnia, pełno ludzi, droga wąska, za chwilę zakręt. Uznałem, że trzeba go utemperować, zanim kogoś zabije.

Nagranie z kamerki bardzo wyraźne, środek dnia. Tablice rejestracyjnie idealnie widoczne. Zgłoszenie poszło, zapisałem od razu datę, godzinę, nazwę ulicy, model auta i jego tablice rejestracyjne. Opisałem także sytuację. Generalnie, odwaliłem całą robotę za policję.

Zadzwonił pan z komisariatu, poprosił by przyjść podpisać się pod zeznaniem, bez tego nie mogą ruszyć. Na miejscu pan miły, powiedział, że tamten kierowca grubo poleciał i słusznie trzeba go trochę uspokoić. Przedstawił mi 3 scenariusze:

1. Przyzna się i dostanie mandat

2. Nie przyzna się, właściciel auta będzie musiał wskazać kierowcę. Jak tego nie zrobi, to według nowych przepisów - dostanie 2000 zł kary

3. Nikt się nie przyzna, odmówi przyjęcia mandatu i sprawa trafi do sądu.

Po niespełna miesiącu dostałem pismo z policji. Pojawiła się 4 opcja, którą wybrali sobie sami. UWAGA, sprawa została umorzona, bo nie wykryli sprawcy

WTF? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#policja #stopcham #kierowcy #mandat
  • 49
@jotem1st to u mnie było lepiej, bo ustalili dokładnie kto kierował, a umorzenie przyszło dopiero po roku z uwagi na to że sprawa się przedawniła, a sprawca nie przebywał w miejscu zamieszkania i nie odbierał wezwań.
@jotem1st: To jest patologia totalna, że można nie wskazać sprawcy. Powinna być wtedy z automatu kara dla kierowcy. A jeśli prawnie nie da się tak zrobić, to z procent dochodów za niewskazanie sprawcy.
@jotem1st: @GienekZFabrykiOkienek: @ZygoteNeverborn: @shitman6:

Opcja 4. Podajesz Dane osoby zza granicy której rzekomo użyczyłeś auta. Niestety nie masz do niej nr telefonu itp. (Często stosowane, info od policjanta)

Opcja 5. Podajesz 4 osoby które mogły jechać autem ale żadna z nich tego nie potwierdza. (zapominają itd) Z automatu odpada ukaranie za nieskazanie sprawcy bo autem mogła jechać 1 osoba z tych 4 ale żadna nie pamięta czy tego
Podajesz 4 osoby które mogły jechać autem ale żadna z nich tego nie potwierdza. (zapominają itd) Z automatu odpada ukaranie za nieskazanie sprawcy bo autem mogła jechać 1 osoba z tych 4 ale żadna nie pamięta czy tego dnia jechała więc sprawa umorzona (Również często stosowane ale trzeba mieć ludzi na podkładkę)


@Mintaa: No ja właśnie tak kiedyś zrobiłem, furę miałem we współwłasności i odpowiedziałem im pismem, że nikomu nie była