Wpis z mikrobloga

Mirki, po raz pierwszy w życiu wysłałem zgłoszenie (nagranie z kamerki) na policję. Jadąc centrum miasta, kierowca jadący za mną wyprzedził mnie na przejściu dla pieszych i za chwilę później zrobił znów wyprzedzanie: tym razem podwójna ciągła i pas wyłączony z ruchu. To nie byle jakie wyprzedzanie, bo obok kościół i duża przychodnia, pełno ludzi, droga wąska, za chwilę zakręt. Uznałem, że trzeba go utemperować, zanim kogoś zabije.

Nagranie z kamerki bardzo wyraźne, środek dnia. Tablice rejestracyjnie idealnie widoczne. Zgłoszenie poszło, zapisałem od razu datę, godzinę, nazwę ulicy, model auta i jego tablice rejestracyjne. Opisałem także sytuację. Generalnie, odwaliłem całą robotę za policję.

Zadzwonił pan z komisariatu, poprosił by przyjść podpisać się pod zeznaniem, bez tego nie mogą ruszyć. Na miejscu pan miły, powiedział, że tamten kierowca grubo poleciał i słusznie trzeba go trochę uspokoić. Przedstawił mi 3 scenariusze:

1. Przyzna się i dostanie mandat

2. Nie przyzna się, właściciel auta będzie musiał wskazać kierowcę. Jak tego nie zrobi, to według nowych przepisów - dostanie 2000 zł kary

3. Nikt się nie przyzna, odmówi przyjęcia mandatu i sprawa trafi do sądu.

Po niespełna miesiącu dostałem pismo z policji. Pojawiła się 4 opcja, którą wybrali sobie sami. UWAGA, sprawa została umorzona, bo nie wykryli sprawcy

WTF? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#policja #stopcham #kierowcy #mandat
  • 49
  • Odpowiedz
@ZmiksowanaFretka:

Nie mogą cię poinformować o innych sprawach, w których nie jesteś stroną. Wszystko się zmieniło od nowego roku i wprowadzenia mandatu 2k za niewskazanie kierowcy


Mnie nie poinformowali bezpośrednio o ukaraniu tylko o wszczęciu czynności. I tak, było to już jakiś czas temu, ale w tej kwestii zmieniła się tylko wysokość mandatu (kiedyś było 500 zł za niewskazanie kierującego). Nic nie wiem o zmianach, które by teraz to uniemożliwiały.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jotem1st: ja w tym roku zgłaszałem to się nawet nie kontaktowali ze mną tylko dostał mandat, potem dostałem tylko pismo że został ukarany a i tak dostał polubownie bo za ciągła a wyprzedzał na pasach
  • Odpowiedz
@jotem1st: miałem dokładnie to samo jakieś 5-6 lat temu, tylko że koleś prawie mnie staranował, gęba idealnie widoczna, znacznik czasowy, blachy, nawet pasażerkę było widać, typ w suvie, po 2 tyg umorzenie ze względu na niewykrycie sprawcy, od tego czasu nie jeżdżę małymi samochodami, mam milicjantów za pachołków którzy nie potrafią skończyć prostej sprawy zaczętej przez obywatela, a kamerka jest tylko po to że jak przez debila wpadnę do rowu
  • Odpowiedz
@jotem1st: Każda opcja idiotyczna.
1 - no ok, poza hajsem to punkty, ale taki i tak się punktami nie przejmuje
2 - kara dla biedaków
3 - i chwała, że tak się nie stało, bo byś był ciągany po sądach

Życie w tym kraju to #!$%@? <3
  • Odpowiedz
Mirki, po raz pierwszy w życiu wysłałem zgłoszenie (nagranie z kamerki) na policję.


@jotem1st: konfidencie jeden przez takich jak ty, dobre chłopaki patrzą na świat zza krat ;)

Po niespełna miesiącu dostałem pismo z policji. Pojawiła się 4 opcja, którą wybrali sobie sami. UWAGA, sprawa została umorzona, bo nie wykryli
  • Odpowiedz