Wpis z mikrobloga

Mirki, wiem że ile ludzi tyle opinii, dlatego ciekawi mnie głównie zdanie ludzi którzy pracują w #webdev poza granicami Polski. Muszę napisać #portal : konta użytkowników, abonamenty za korzystanie z funkcji komentarzy, forum, wiadomości między użytkownikami. Umiem napisać to w #php ale szyjąc ostro i ignorując wszelkie zasady bezpieczeństwa. Zamiast pisać to samemu, chcę skorzystać z #cms lub #framework - wybór ogranicza się do #drupal vs #yii (ew. #laravel). Nie znam dobrze drupala ani nie pracowałem na frameworku, w którą z tych dróg inwestować aby znaleźć ciekawą pracę na zachodzie w #programowanie ?
  • 11
@ronkad: (#) po pierwsze obierz kierunek, czy webdev, czy programowanie aplikacji, następnie w pierwszym przypadku masz pythona, javascripta, php i html5 na blachę, w drugim koniecznie c#/c++, ewentualnie objc i java do aplikacji mobilnych. W internecie jest mnóstwo DOBRYCH poradników i samouczków, literatura papierowa jest wręcz niewyczerpalna (mam tysiącstronicową biblię podstaw c++ wydawnictwa Helion, bardzo dobra książka). Jeżeli nie ciągnie Cię do programowania (nie masz ochoty np. poprogramować dla przyjemności albo
@ronkad: jak początkujący to Yii, jak masz wiedzę to laravel. Drupala olej bo krzywa wiedzy jaką trzeba przyswoić jest zbyt duża żeby napisać 'tak o na szybko' portal. Jeśli chodzi o zagranicę i php to: phalcon, laravel, symphony i zend. (ofc html5, js, sql wkute na blachę)