Wpis z mikrobloga

@selawi: Samo poczucie przynależności to zdecydowanie za mało, bo czyż można czuć się pełnoprawnym obywatelem kraju bez znajomości jego kultury, języka i historii, czy bez znajomości walca Chopina, Ziemi obiecanej Reymonta, czy uczucia zachwytu nad Stepami Akermańskimi Mickiewicza można naprawdę nazwać się Polakiem?!
  • Odpowiedz
@selawi: Jeśli ktoś mieszka we Lwowie i posiada korzenie polskie to poprzez brak pielęgnacji wiedzy o języku i kulturze ich polskość zanika i nie jest wystarczającym argumentem na rzecz jego obywatelstwa, że jego prababka była Polką. I tak źle oceniam Polaków, którzy mieszkając poza granicą zatracili dbałość o korzenie z czasem tracąc prawo do tytułu obywatela RP.
  • Odpowiedz
@selawi: Widzę, że zastosowałem zbyt rozbudowaną wypowiedź byś mogła ją w całości przetworzyć. Czy ten wyciągnięty wniosek "to że ma w paszporcie ukraina nie oznacza że jest ukraińcem" potrafisz wskazać moim cytatem gdzie ukułem taką myśl?! Wybacz ale nie sądzę byś posiadała niezbędne minimum intelektualne by móc toczyć dyskusje w tym temacie.
  • Odpowiedz
@reebot: nie chciałam ciągnąc wywodów na ukrainie funkcjonuja polskie szkoły i gimnazja Matury pisane sa tez w jezyku polskim Polko jezyczni ukraińcy musza znac 3 języki polski ,ukraiński i rosyjski
  • Odpowiedz
@selawi: Zdaję sobie z tego sprawę, było to nawet powodem napięć na tle MSZ Polski i Ukrainy bo naturalnie Ukraina chciała naturalizować mieszkających na jej terenach Polaków. Nadal nierozumiem co to ma do mojej wypowiedzi ani do kwestii pielęgnacji elementów polskości u siebie i swojej rodziny. Nie rozmawiamy o systemowej infrastrukturze umożliwiającej konserwacji polskości tylko o tym, że bez propagowania języka i wiedzy o kulturze i historii ta polskość się
  • Odpowiedz
  • 0
A wykopki, które siedzą w domu wierzą w takie pierdy xD Polacy szukają ukrom pracy no i muszę was zdziwić, ale prawie żadna ukrainka nie potrafi wysrać prawie nic po polsku. Może jakaś garstka już coś tam duka, ale uważanie, że ukry uczą się na potęgę polskiego to niezłe odklejenie xD
  • Odpowiedz