Wpis z mikrobloga

Hejka, leciał ktoś może ostatnio z #ryanair na #cypr ? Zaszczepiłam się specjalnie 3 dawką 7 dni temu i trochę się cykam, czy zrobić jeszcze test na #covid19 przed lotem, bo nie minęły 2 tygodnie. #paszportcovidowy w PL jest aktywny od razu po szczepieniu :/

niewiemjaktagować
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yinv: hejka, jakbyś wiedziała jak to wygląda daj znać proszę, mam w maju wylot, it's over dla paszporta a trzeciej dawki wolałbym przed sezonem letnim nie brać, tym bardziej że już chorowałem..
@let_it_be: update z Pafos: 3 szczepienia i jest spoko- pani we Wrocławiu tylko spojrzała, czy covid paszport jest aktywny i Cyprus Flight pasa na PDF, czy dane się zgadzały. Dostaje się karteczkę, którą trzeba później oddać przy gejcie ( z napisem w stylu „komplet dokumentów”). Przypominają o maseczkach, ale w samolocie nikt się nie pruł. W Pafos skanowanie QR kodu paszportu covidowego przed budynkiem, dalej już tylko skanowanie dowodu osobistego. Z
@let_it_be: a dziekuję, choć przyjechałam tutaj do pracy :D podobno część obostrzeń ma zostać zniesionych od maja. Jak na dziś w wielu restauracjach chcą od klientów QR kod
@let_it_be: na recepcji w hotelu :D jak na razie mam wolne, bo czekam na wyniki badań. Jakoś dużo nie płacą, ale idzie odłożyć pieniadze, bo zakwaterowanie jest naprawdę spoko i dostaje się jedzonko. Polecam wszystkim zainteresowanym :D
@SpasticInk: słyszałam, tylko, ze obostrzenia miały być zniesione, ale w hotelach nadal trzeba skanować paszporty covidowe albo sprawdzić, czy ktoś ma status ozdrowieńca. Maseczki w zamkniętym pomieszczeniu (+ przy zewnętrzych bufetach) nadal są obowiązkowe. Dalej strasznie się czepiają i trochę dziwne to dla mnie
@Yinv: no oficjalnie od wczoraj mają być już luzy, także mam nadzieje że będą, bo wybieram się za tydzień.
W innym wypadku pieniądze im się zgadzać nie będą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SpasticInk: jestem recepcjonistką i nadal każą nam skanować paszporty covidowe, mimo tego, ze raczej wiadomo, ze goście maja paszporty covidowe lub inne potrzebne duperele, skoro w ogóle mogli opuścić lotnisko xD także jeśli chodzi o procedury, to na Cyprze nadal panuje reżim.