Wpis z mikrobloga

2 lata temu wyraziłem tu pochopnie nadzieję, że pandemia i niemożność włóczęgi po konwentach skłonią George'a R. R. Martina do dokończenia po niemal dekadzie Winds of Winter.
Rok temu śmieszyła mnie już własna naiwność, ale wciąż wierzyłem w deklaracje o tym, jak to nie pisze zawzięcie. Obiecałem zawołać wszystkich plusujących za rok, żebyśmy się mogli pośmiać znad lektury. No to wołam, tyle że śmiać się będziemy przez łzy, i to znad wpisu na mirko a nie Wichrów Zimy xD
George dalej nie dowiózł, przez ostatni rok pracowicie produkował liczne wpisy na blogu o nowych serialach w HBO, baseballu, kalendarzach na 2023, Elden Ringu, Wild cardsach, footballu amerykańskim, figurkach, pociągach, generalnie trudno znaleźć temat na który George pisałby mniej, niż na temat postępów z Winds of Winter. Tu mamy jedynie lakoniczną wstawkę we wpisie z marca, gdzie George informuje że pracuje, ale w 2021 napisał mniej niż w rzekomo najbardziej produktywnym odkąd zaczął pisać 2020.

Cóż robić - na Wichry zimy czekamy już 11 lat, z czego ostatnimi laty coraz ciężej brać na poważnie wygłaszane twierdzenia o tym, jak we wrześniu 2015 uważał, że zdąży skończyć w 4 miesiące - do końca 2015.
Jeśli wydaje się Wam, że jesteście kiepscy w estymaty, to spróbujcie porównać się z kimś, kto uważał, że skończy w 4 miesiące, ale to było 6,5 lat temu, a on dalej jest w lesie.

No nic, plusujacych ten wpis zawołam za pół roku (10.10.2022), i zobaczymy czy coś się zmieniło - w sierpniu jest premiera House of Dragon, może Jerzy się zepnie i zdąży przed :)
A jak nie - to trudno, będziemy kręcić głowami dalej :P

#asoiaf #graotron #gameofthrones #ksiazki
  • 29
@knoor: Moim zdaniem nie tyle zaplątał w fabule, co jednak nieco się faktycznie przestraszył reakcji fanów na zakończenie które planował. Problemem jednak nie było samo zakończenie, a sposób w jaki je dowieziono - ostatnie sezony GoT były w smutny sposób robione po łebkach, nastawione na widowisko, a nie na rozwój postaci. Siłą rzeczy ucierpiała na tym wiarygodność postaw przedstawionych bohaterów.
Masz moim zdaniem dużo racji w tym, że Martin się przestraszył
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@t3tris: dziad pierdzielony. Przeczytałem wszystko co było w 2007. Czekałem 4 lata na taniec że smokami(prawie zapominając, co ja czytałem wcześniej), a teraz to już mam go w dupie.
@t3tris: Wichry Zimy to myślę że skończy bo po tylu latach pisania musi być już na zaawansowanym stadium - jeszcze dwa, trzy lata i pewnie to przepchnie.

Ale tej następnej to #!$%@?. Niech tylko ogarnie jakieś streszczenie co ma się wydarzyć i niech jakiś inny autor to napisze.
Masz moim zdaniem dużo racji w tym, że Martin się przestraszył - mam natomiast wrażenie, że jego strach mniej wynika z obawy przed reakcją z rodziny "no nie, to przecież jest fatalne zakończenie, nie warto było czekać", a bardziej przed "no nie, to jest takie samo fatalne zakończenie jak w serialu, nie warto było czekać tyle lat".


@t3tris: Obawy o porównanie zakończenia z serialem nie mogą być powodem bo inaczej wichry