Wpis z mikrobloga

  • 0
@pogop wjeżdżając na rondo ustepujesz pierwszeństwa wszystkim pojazdom na rondzie (na wszystkich pasach) - ale tak jest przynajmniej w teorii ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pogop: brak oznakowania regulującego pierwszeństwo, więc oczywiście niebieski. Warto zwrócić uwagę na to iż widoczny na obrazku znak poziomy P-13 jedynie wyznacza linię warunkowego zatrzymania w celu ustąpienia pierwszeństwa wynikającego ze znaku pionowego A-7.
  • Odpowiedz
@mepps:

wjeżdżając na rondo ustepujesz pierwszeństwa wszystkim pojazdom na rondzie (na wszystkich pasach) - ale tak jest przynajmniej w teorii ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Dokładnie tak jak mówisz nie jest. W teorii pierwszeństwo na rondzie ma wjeżdżający. W praktyce praktycznie każde rondo w Polsce ma znak ustępu pierwszeństwa którego wiele osób już po prostu nie notuje i z którego tego wynika Twoje przeświadczenie. :)
  • Odpowiedz
Przedewszystkim przy wjezdzie na rondo z kazdej strony masz zawsze odwrocony bialy trójkat w czerwonej obramowce- ustap pierwszenstwa przejazdu. Wiec niebieski zawsze bedzie musial sie zatrzymac.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
akurat znak poziomy P13 aby miał rację bytu i był ważny musi występować ze znakiem pionowym a7. Wiec niea tutaj ustąpienia pierwszeństwa przed wjazdem na rondo.

@adam-photolive:

Znak mógł być wcześniej, może nie zmieścił się w kadrze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to jest tak pokazane, że nie wiadomo, gdzie (w którym momencie spotkania) kto komu i kiedy ma ustąpić.
Jednak w momencie, kiedy niebieski wjedzie na rondo, jak zaznaczono jego tor ruchu, to ma pierwszeństwo przed czerwonym. Będzie wtedy już na "swoim" pasie, a niebieski będzie musiał go zmienić, chcąc jechać w prawo. Dlatego zaznaczyłam niebieski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


to jest tak pokazane, że nie wiadomo, gdzie (w
  • Odpowiedz
@Leman123: Spoko, ale w ostatnim zdaniu się pomyliłam i zamiast czerwony napisałam niebieski... edit "Będzie wtedy już na "swoim" pasie, a CZERWONY będzie musiał go zmienić, chcąc jechać w prawo."
  • Odpowiedz