Wpis z mikrobloga

@zajelimilogin
@N4KI ze zwolnień do wykonywania nadgodzin może korzystać tylko jeden rodzic, więc jeżeli na piśmie wskazesz że to Ty jesteś rodzicem który musi sprawować opiekę i będzie korzystał z tych przywilejów w kp, to pracodawca nie może wysłac Cie na nadgodziny
@N4KI: pytanie czy są to nadgodziny planowane w grafiku czy nagle wyskakujące poza planem? bo to jest różnica, a z Twojej wypowiedzi wynika, że to nie są nadgodziny tylko normalny planowany czas pracy, a w umowie masz takie coś jak "przeciętnie 40h w tyg". Więc możesz wyrobić nawet 6dnix12, a potem mieć tydzień wolnego. Pytanie czy zaznaczyłeś na początku, że sprawujesz opiekę nad dzieckiem poniżej 4rż, jeśli tak to jedyne czego
  • 0
@butterfly: Planowany czas pracy mam 8 h, 160h w miesiącu.
Grafik dostaje na początku miesiąca i później niezależnie od nadgodzin on mnie obowiązuje , nadgodziny nie są planowane po prostu musimy skompletować cała wysyłkę,czasem się uda w 8h, czasem się nie uda w 12h nawet ¯_(ツ)_/¯
@N4KI: to nie musisz zostawać, mogą Cię cmoknąć, ale z tego co wiem za takie nadgodziny w biedrze powinni płacić, a nie oddawać w wolnym, mówię o tym jak jest w sklepie, a Ty na magazynie
@N4KI

Jak już ktoś napisał rzucaj papier, ale raczej nastaw sie na zmianę podmagazynu, bo jak nie bedziesz mógł robić nocek to cieżko bedzie na komplecie, chociaż to zależy od DC.

Do nadgodzin nie mogą cię zmusić, ale z tego co wiem to na niektórych centrach ludzie sami siebie nie szanują, i garują po 12h w czynie społeczym, żeby potem "odbierać" nadgodziny w środku nocy.