Wpis z mikrobloga

Patrząc na co ostatnio się dzieje przypomniała mi się rozmowa z zeszłego roku z kolegami pracy, gdy pracowałem dla firmy z Belgii. Postanowiłem porównać jak to wygląda aktualnie, obydwa screeny pochodzą z BNP Paribas.

Ludzi, którzy zakredytowali się pod korek mi nie żal, ale o tym jak wygląda sektor bankowy w Polsce też trzeba rozmawiać.

#finanse #kredythipoteczny #kredyt
Pobierz DragonEW - Patrząc na co ostatnio się dzieje przypomniała mi się rozmowa z zeszłego r...
źródło: comment_1649586059A82CWpP7mvAIlKyOzIzVYc.jpg
  • 9
Ludzi, którzy zakredytowali się pod korek mi nie żal,


@DragonEW: Zakredytowanie sie pod korek to debilizm i nie ma tu pola do dyskusji. Ale nawet on jest "stopniowalny"

Branie kredytu z rata siegajaca 50-60% dochodu przy stopach rzedu 5% to debilizm.

Ale jak teraz nazwac to samo ale przy stopach 0,2%?

W takim wypadku nawet debil jest tytanem intelektu.

Szkoda ze z Twojego screena potrafie odczytac nic :P
Ale banki to
@przecietnyczlowiek: no tak, ciekawe czy taka różnica w strefie euro wynika z tego co wspominasz czy z dodatkowych regulacji, domyślam się, że pół na pół.

@gorzki99 Widzisz, problemem jest to, że jest kupa ludzi, która nie widzi w tym problemu i bierze kredytu tyle ile wynosi zdolność, a jak brakuje zdolności to jeszcze kombinatorka jak ją podnieść :D referencyjna o 1pp w górę i jest wielki płacz, okazało się, że nie
referencyjna o 1pp w górę i jest wielki płacz, okazało się, że nie wiedzieli, że to się może zmienić. To jest kolejny problem, u nas się uczy o JP2, a nie o podstawach ekonomii.


@DragonEW: Tutaj zgoda. Ale co z tego? Ty myslisz ze jak ja bralem kredyt to bylem omnibusem z ekonomii? W szkole mi nic na ten temat nie mowili.

Tylko ze wpladlem na pomysla ze kredyt na duza
@gorzki99: Ale ja się w pełni z tobą zgadzam, ja też jak czegoś nie wiem, a potrzebuję to albo szukam kogoś kto się zna, żeby mi doradził, albo sam się uczę.
Za każdym razem próbuję rodzicom tłumaczyć (tak akurat wyszło, że wezmę ich za przykład osób o 0 wiedzy finansowej i braku chęci zmiany), że wyznacznikiem kredytu nie powinna być wysokość raty, tylko RRSO, powoli coś tam docierało, ale i tak
ale teraz się okazało, że to całkiem przyjemna oferta :D


@DragonEW: Oferta jak oferta. Nie ma jednej oferty ktora bedzie odpowiadac wszystkim. I jednym odpowiada taka a innym inna.

Jak juz wspomnialem przed wzieciem kredytu o kredytach wiedzialem tyle ze trzeba placic raty:P No ale popytalem i zastosowalem sie do rad.

Wahalem sie pomiedzy:
a) wysoka rata i krotki okres splaty
b) niska rata ale dlugi okres splaty (przez co koszta
@PiotrFr: O, super, że przyszedłeś! Nieźle to wygląda, może kiedyś w PL też się dorobimy takich stawek. Ciekawe czy wejście do strefy euro by nas do tego przybliżyło, bo jak to aktualna sytuacja pokazuje, lepiej jakby ktoś za nas zarządzał polityką monetarną państwa xD