Wpis z mikrobloga

Hej,
Planuje zakup samochodu, zastanawiam się nad kredytem/leasingiem lub zakupem starszego auta za gotówkę.
Jakieś +/- każdego z rozwiązań? Wczoraj otrzymałem ofertę leasingu, w której to finalnie w ciągu 3 lat leasingu + finalny wykup auta wyniósłby mnie 135% jego wartości w chwili obecnej co nie za bardzo mi się uśmiecha, czy jest szansa uzyskać lepsze warunki leasingu? Istotne jest dla mnie to by po zakończeniu umowy auto można było wykupić.
#leasing #motoryzacja #kredyt #samochody
  • 12
@marlow: Samochód znalazłem na automarket, a ofertę otrzymałem od osoby z masterlease wiec odpowiadając na twoje pytanie, chyba tak :) Nie wiem gdzie szukać, chciałbym dokonać zakupu/podpisania umowy na auto używane (4-5 letnie), kombii no i koniecznie w benzynie, o takie mam preferencje, może ktoś podpowie gdzie szukać by wyjść na tym jak najlepiej?
@qwertypiotr ogólnie unikaj ofert pośredników sam ostatnio szukałem auta w leasingu i niestety musiałem kupić nowe bo z używkami to jest jakaś cenowa masakra. Jeśli nie prowadzisz działalności i masz gotówkę na auto jakie chcesz to nie bawiłbym się w tym momencie w żadne kredyty czy leasingi konsumenckie z racji tego co dzieje się z stopami procentowymi. I pamiętaj doradca kredytowy to zawsze sprzedawca.
@qwertypiotr: Pośrednicy wciąż mogą mieć najlepsze oferty. Często jest też tak, że pośrednik, który współpracuje z dealerem bezpośrednio będzie miał najlepsze warunki, no ale to niestety nie jest reguła. Tak czy inaczej, aktualna oferta jest z dupy. Wg mojego info sprzed mniej więcej roku, można wyciągnąć 110%. Nie jestem na bieżąco. ale kombinuj i szukaj innych pośredników, zdecydowanie:D
@qwertypiotr: Leasing/najem długoterminowy najlepiej brać bezpośrednio od dealera - i tylko na nowe auta. W takim przypadku możesz dostać ofertę <110% na 3 lata płacąc jedynie 40% wartości przez ten okres, a później wykup albo zamiana na nowe.
@qwertypiotr: Najkorzystniejsze warunki są przy najmie długoterminowym. Przymierzałem się w tamtym roku do kupna nowego BMW. Jak to wtedy w BMW na dzień dobry dostałem 12% zniżki od ceny katalogowej a koszt leasingu wynosił 9% wartości. Włącznie z wpłatą wstępną suma opłat w okresie 3 lat wynosiłaby 40,5% wartości auta. 1 rata stanowiłaby niewiele ponad 1% wartości auta, co jest fajnym dealem. No ale finalnie kupiłem coś używanego wyższej klasy (