Wpis z mikrobloga

@MarioTheMirek: wiesz co to jest mobilizacja ? :D Ja wojskowym nie jestem więc "swojego" munduru nie mam. Szkoda nawet rozmawiać z tobą. Wykop bunkier, podaj do sądów wojewodów za syreny i módl się, żeby dziadziuś nie wpadł na gorszy pomysł i odpalił głowice. Ja w tym czasie będę żył jak żyje i miał #!$%@? czy wybuchnie wojna jutro czy zdechnę za 25 lat ze starości. Wiesz o ile łatwiej jest w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xdrcftvgy: ja bym chętnie posłuchał jak wyją syreny bo nie mam pojęcia, nigdy ich nie słyszałem i w ogóle by mi ich taka forma testu nie przeszkadzała. Prujecie się o psiary że chcą zakazać fajerwerków a teraz nagle wycie syren be. Jak #!$%@? zawieje, takie z was chorągiewki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xdrcftvgy: od kiedy data ćwiczeń jest określana ustawowo? ty jestes normalny?


tu sobie poczytaj o co dzisiaj chodzilo z cwiczeniami:

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,28318130,10-kwietnia-zawyja-syreny-cwiczenia-i-jednoczesne-upamietnienie.html

@MelBrooks: a ja tam wiem, wg mnie syrena alarmowa to syrena alarmowa i nie powinna być nadużywana (max raz w roku sprawdzenie jej działania - i co roku data i godzina wywołania ta sama) a nie wyje bo powstanie, wyje bo święto, wyje bo ktoś sobie zarządził tak tydzień
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xdrcftvgy: ja bym chętnie posłuchał jak wyją syreny bo nie mam pojęcia, nigdy ich nie słyszałem i w ogóle by mi ich taka forma testu nie przeszkadzała. Prujecie się o psiary że chcą zakazać fajerwerków a teraz nagle wycie syren be. Jak #!$%@? zawieje, takie z was chorągiewki

@patchupdate: niech będzie test ale w określonej dacie i godzinie i rok w rok to samo a nie wyje bo święto, wyje
@xdrcftvgy: teraz to mówisz jak test ewakuacji szkoły, korporacji itp. wolisz żeby wszyscy wiedzieli, że będą testy i mieli w to #!$%@?? Czy nagły alarm i zdziwienie co się dzieje. Jako przykład mogę ci opowiedzieć pewną sytuację z jednego z największych portali informacyjnych w Polsce, w którym pracowałem. Wszyscy wiedzieli, że będą testy ewakuacji. Około 40% pracowników na alarm przeciwpożarowy nawet od komputerów się nie oderwało bo mieli " ważne sprawy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xdrcftvgy: #!$%@?, to miała być okazja do sprawdzenia tego

@patchupdate: a ktos kto nie ma telewizji lub rzadko ja ogląda skąd ma wiedzieć czy to test czy leci rakieta?

Może wypadało by mieć coś takiego jak coroczne sprawdzenie syren i tyle. Żeby każdy obywatel wiedział. Zresztą, po co ja tracę czas #!$%@?, to jest chore ze nie widzicie w tym błędu. Tak ważne powiadamianie ratunkowe i alarmowe, a #!$%@?, zawyjmy
Tak się zastanawiam czy idzie pociągnąć kogos do odpowiedzialności za te nieuzasadnione użycie syren i zasiewanie strachu w ludziach?


@xdrcftvgy: Wątpię, ale nie jestem prawnikiem. Jedyny punkt zaczepienia jaki znam to art. 224a kk, ale nie sądzę, żeby to zadziałało choćby dlatego, że nadawano sygnał ciągły służący do odwołania zagrożenia. Zresztą ten artykuł służy raczej karaniu fałszywych zgłoszeń o bombach.