Wpis z mikrobloga

@Jegwan: Ignorancja jest przejawem braku podstawowej wiedzy. Nie wiem jak powiązałeś to z moim olewaniem sprawy Wołyńskiej bo ja ani tej zbrodni nie zaprzeczam ani jej nie usprawiedliwiam. Ba, osobom dotkniętym nią nie odmawiam żalu czy złości w temacie. Bo ich dotyczy.
Mnie nie dotyczy.
Mnie dotyczy to co dzieje sie teraz i jątrzenie Wołyniem to kopanie sie w czoło.
  • Odpowiedz
Oni doskonale sobie zdają sprawę ze zbrodni Wołyńskiej a mimo to wiedząc że dla Polaków to sprawa bardzo delikatna i smutna wywieszą flagi UPA, nie kryją się że Bandera to bohater narodowy. Ukraińcy to naród podły nawet teraz gdy tyle pomocy otrzymali od Polaków. Jest czas aby nie prowokować. A jeżeli juz do tego dochodzi to nie uważam, że powinniśmy My Polacy zapommnieć o historii bo jak widać oni nie zapominają.
  • Odpowiedz
@jezus_z_kabaretu: no wiadomka, moja rodzine jak i moich znajomych (z bieszczad) dotknely zbrodnie upa, dziadek sie chowal po lasach, kolegi rodzina musiala uciec, bo wioske cala wybili, ale teraz mam udawac, ze to tylko symbol walki, a nie organizacji, ktore otwarcie mowila o czystkach. Nie uwazam, ze powinnismy o tym gadac i nagle gdy jest wojna na ukrainie o tym przypominac, ale jak takie dzbany jak ty albo reszta twierdza
  • Odpowiedz
@jezus_z_kabaretu: i uwazasz, ze my, jako polacy mamy wywieszac czy tolerowacac ta flage, bo ukraincy tego nie rozumieja? Masz racje, z racji, ze u nich jest inna historia nie mozemy nawet palcem skiwnac bo tak mowi wykop, zero godnosci. Jezeli niemcy by teraz nauczali, ze hitler byl spoko i nazizm to uwazasz, ze zydzi nie mieli by prawa nic mowic na flage nazistwska wywieszona u nich w kraju? Racjonalizuj to
  • Odpowiedz
@jezus_z_kabaretu: Szkoda, że zapomniałeś, że granatowy kolor mundurów był używany przed wybuchem wojny przez policję polską i różnił się od tego niemieckiego tworu, do którego pijesz, chociażby godłem na czapce. Nie będę wspominać o takich błahostkach jak kolaboracja 1/3 tej niemieckiej formacji z AK, czy też wcielania do niej polskich policjantów pod groźbą kary śmierci lub zsyłki do obozu koncentracyjnego, to są detale bez zupełnego znaczenia, zwłaszcza że wypadło Ci
  • Odpowiedz
tutaj ludzie mają problem bo chuje odpowiedzialni za te masakry są dzisiaj uznawani za bohaterów


@conormacgregor: Ja tam odnosiłem się do pozbawiania narodowości za konkretne opinie. OPa za to że go ta flaga wkurza, mnie przykładowo dlatego że mi jest obojętna. Uznawania tych ludzi za bohaterów nie ruszyłem nigdzie i dla mnie (jak i całego cywilizowanego świata) ci ludzie to zbrodniarze, kropka.
Zresztą nim USA i Brytyjczycy ich zaczęli szkolić
  • Odpowiedz