Wpis z mikrobloga

@szklarnik: akurat oba te 2 preparaty mam od Shiny Garage bo mają dobry stosunek ceny do jakości. Ich APC wielokrotnie czyściłem tapicerki i dobrze radziło sobie z plamami, a dressing kwestia gustu, po dotarciu jest bliżej matu niż połysku.
  • Odpowiedz
@szklarnik: exede encapsulator to prawdziwy kocur jeśli chodzi o mizianie tapicerek szczotką i wycieranie mikrofibrą, 100 razy lepszy niż szeroko polecany bonnet. Doprał do ideału mi nawet bardzo ubrudzony fotel biurowy, polecam szczotkę na wkrętarkę jeszcze
  • Odpowiedz
@goferek: @klotz: Jestem laikiem a im bardziej czytam o detalingu tym mocnej czacha dymi. Teraz widzę że np APC shiny garage lux, ale już np ich dressing wg opisu jest tylko do plastiku. Jest jakiś dressing który jest do plastiku gumy i skóry odrazy żeby się nie martwić ?
  • Odpowiedz
@szklarnik: Do plastików kup lepiej sobie gotowy interior cleaner np z ADBL, nie podałeś szczegółów, jaki to plastik, jak stare auto, widzę że tutaj mireczki wypisują byś kupował od razu ciężkie działa w postaci silnego APC, które po pierwsze ma kilka niuansów jeśli chodzi o użycie (poza oczywistą koniecznością rozcieńczenia go by dopasować siłę mycia do zabrudzeń) wymaga jeszcze wymywania, może trwale uszkodzić plastiki po zaschnięciu przy pracy w słońcu
  • Odpowiedz
@szklarnik: nie, do plastików, gumy i skóry powinno się używać innych preparatów, bo każdy z tych materiałów ma inne wymagania. Chyba że mowa o plastikach zewnętrznych to tak, są preparaty które jednocześnie nadają się zarówno do nich, jak i gumy (opon).
  • Odpowiedz
@szklarnik: obczaj jeszcze kanał mx nowicki na yt, ostatnio wrzucają tam serię detailingu dla początkujących gdzie uczą kogoś całkowitych podstaw. Ma to takie plusy że taka osoba zadaje oczywiste dla doświadczonych pytania, o których byśmy nie pomyśleli. Były odcinki o detailingu wnętrz i skór.
  • Odpowiedz
@szklarnik: Trochę tak i trochę nie. Zdaje sobie sprawę że z detailingu zrobiono wiedzę tajemną i sztukę, myjnie poprzekształcały się w studia detailingowe i kasują 500 zł za mycie, a ludzie na kosmetykaaut wrzucają relacje zdjęciowe z mycia swojego auta, które zajmuje tydzień - to prawda. Jednak do takiego ogarnięcia auta którym jeździ się na codzień wcale tak dużo nie potrzeba, aby wyglądało lepiej niż auto somsiada za płotem. Wystarczy kilka produktów, akcesoriów oraz trochę więcej czasu.

Czy APC będzie bardziej uniwersalne? Pewnie! Czy zakup APC będzie bardziej ekonomiczny niż interior cleanera? Oczywiście. Jednak moim wywodem chciałem Cię trochę uświadomić, że to co działa dla jednego, dla drugiego wcale nie zadziała, a wręcz będzie mogło doprowadzić do większych szkód. Potraktowałbyś nawet najdelikatniejszym APC gumowane fiatowskie plastiki i guma zostałaby Ci w rękach w formie rozpuszczonej :) APC potrafi być drażniące dla układu oddechowego, po kontakcie ze skórą rąk potrafi zostawić wysuszone plamy, trzeba umieć je użyć w aucie. A za 2 dyszki masz litr gotowego ADBL Interior Cleaner, którym domyjesz plastiki tak samo jak APC bez całego tego cyrku i kilku piktogramów informujących o substancjach szkodliwych na opakowaniu.

Jest jeszcze tag #abcdetailingu gdzie porady, tutoriale i polecane produkty są spisywane. Ja od siebie mogę polecić:
Excede Encapsulator do bieżącego czyszczenia tapicerek
  • Odpowiedz
@szklarnik: jeszcze mi się przypomniało w kontekście pytania czy jest all in one do skór, plastików i tapicerek, patrz obrazek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aktualnie @Czysta-Bryka_pl ma na Shopee kupon 10 zł przy zakupach za 40 zł, można go połączyć z kuponami shopee i mieć niezły cebuladeal na kosmetyki. A jeśli nie masz tam konta to już w ogóle dostajesz kupon nowicjusza i wychodzą zakupy
klotz - @szklarnik: jeszcze mi się przypomniało w kontekście pytania czy jest all in ...

źródło: comment_1649490408bjw8X6UwPnXQXV4WhGmTgR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@klotz: już zrobiłem zamówienie. Trochę za późno Twój ostatni post zobaczyłem, ale to na przyszłość będzie bo narazie ogarnę wnętrze a po lakierniku w maju będzie kolejna runda z lakierem także napewno się zgłoszę :) acp odpuściłem i wzielem ten interior cleaner. Gentlemana. Bonneta, coś do szyb i mikrofibry + ściereczki do skór
  • Odpowiedz
@szklarnik: pozostaje czekać na foteczki pod tagiem, dużo pisane tu jest teorii a wrzucanych efektów prac mało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam po cleanerze, a przed dressingiem zrobić odcięcie taśmą malarską na plastiku i przesmarować dressingiem połowę, by zrobić tzw 50:50. Wtedy najfajniej widać efekt - nawet dla zaspokojenia Twojej ciekawości czy te zabiegi coś dały.

Po lakierniku daj miesiąc by lakier w pełni się odgazował,
  • Odpowiedz
@klotz: dopiero we wtorek odbieram autko od mechanika także pod koniec tygodnia wrzucę efekty wnętrza. Jest fachowa chemia do kokpitu, jest do tapicerki - będzie dobrze
  • Odpowiedz