Wpis z mikrobloga

Ktoś się zna na elektryce samochodowej z okolic Warszawy? Dodaję głośniki w drzwiach, które nie były seryjnie zamontowane, ale była wyprowadzona produkcyjna wiązka kabli - jeden głośnik gra cicho, drugi nie reaguje, ale bezpośrednio po podłączeniu z kostki iso gra, choć bez rewelacji - mam wrażenie, że jest w kostce iso pomieszane, ale nie znam się na tym na tyle wystarczająco - od niemal roku ogarnąłem już budowlankę, elektrykę, mechanikę i kilka innych dziedzin, żeby zrobić swój #vanlife
Oczywiście zapłacę, bo z elektrykami w okolicy najwcześniej pogadam w tygodniu, kiedy pracuję.

#caraudio #motoryzacja #elektryka #mechanikasamochodowa
źródło: comment_16494533389WCW1THCKhoJVLV5mkIUBY.jpg
  • 19
@Niebadzlosiem: dzięki, jutro się dalej pobawię, bo wreszcie wolna sobota - oby tylko pogoda dopisała, mam pełen sprzęt, mierzylem rezystorność i napięcia, podłączałem już różne radia, różne kable, głośniki są sprawne, ale dalej jest dyskoteka z dodatkowymi prostymi głośnikami do radia jak i anteną - ktoś ewidentnie w tym aucie nagrzebał z elektryka, a mimo, że po zakupie zostawiałem u elektryka, to nie spojrzał na radio, choć prosiłem... chyba zostawię obecna
@Tino: No mam t3 to inaczej bardziej prosot jest kable na wierzchu :P 2x głośniki w drzwiach z przodu i 2 x kanapy z tyłu. Oba lewe wpięte w jeden kanał radia i oba prawe w drugi i tyle. Łącznie 8 przewodów 4 od lewych i 4 od prawych.
Filozifii nie ma, kable własne wpiąłem a po poprzedniku wyrwałem całość bo dorabianie było z nie wiadoomo co z czym. Warto dać
@Niebadzlosiem: to jest przeróbka na campervan, mam już separator samodzielnie położony (Cyrix), dodatkowy aku, przetwornica, skrzynka bezpieczników na postoju, gniazda, wyjścia, więc mniej więcej coś tam ogarniam - co do prostych głośników, tak, nowe kable jutro przetestuję, mam zapas ;) jak ktoś jeszcze dłubie przy aucie i szuka wymiany doświadczeń, to zapraszam na spotkanie - nie musimy płacić mechanikom, możemy sami ogarnąć i się nauczyć wielu rzeczy nawzajem
@Tino: Ja nie okolice Wawy, Śląsk bardziej też swojego sam przerabiam :D Jak duże kable dałeś do Cyrixa ? i minusa dałeś po kablu czy do budy ? Dawałeś bezpiecznik pod Cyrixa ? ile amper i gdzie dorwałeś takiego bydlaka ;P?
@Niebadzlosiem: do cyrixa między aku poszły grube kable 35mm, na plusie bezpiecznik 125a, minus dałem po kablu do aku, ale gościu, który mi montował webasto mówił, że lepiej dać do budy, bo będzie niezależne, chociaż imo to nie robi różnicy, bo nawet po rozłączeniu rozruchowego masz wpięcie minusa do kabli, które finalnie i tak są spięte z budą - zrobiłem po Bożemu według instrukcji cyrixa

O jakiego bydlaka pytasz? ( ͡
@Tino: T3 z 83", panel mam od paru lat 180W z kontrolerem PWM. Daje radę na moje potrzeby. Przetwornica AZO ECO ta 1000W stał z chwilowym do 2kW. Lodówka to zwykła hotelowa z Bomana 44litry z alelgro za 400zł.
Jestem zadowolony z całości tylko jak słońcan ie ma przez dłuższą chwilę to prądu brak :P Stąd nad Cyrixem myślę.
A co u Ciebie jest bazą :D?
@Niebadzlosiem: Trafic L1H2 - rzadka wersja, podwójny ocynk, podwójne drzwi boczne, więc jest na czym budować - mała długość mi nie przeszkadza, bo mogę parkować normalnie na wąskich uliczkach, chociaż w środku miejsca jest mało - dlatego mam rejestrację na osobowy, więc płacę zwyczajnie jak za osobówkę i nie muszę mieć ściany grodziowej czy innych papierków

Jakie masz aku postojowe i co tam planujesz podłączyć? Akurat z aku prosta sprawa, mierzysz
@Tino: Aku mam 155Ah AGM serwerowy jakiś, spanie tylko na dzikusa raczej sie przemieszczam uzytkowany wiosna-> jesień wiec coś tam słońca jest. Cyrix będzie w sam raz na ciemniejsze dni :P
Fajna wersja :D spanie bokiem czy wzdłuż;d?
@Niebadzlosiem: spanie wzdłuż, bo według polek nie jestem mężczyzną, więc poniżej 180 cm - i tu dostrzegłem ogromny plus, bo bardzo wygodnie się śpi na takim materacu i ułożeniu, a z żadną panienką się jeszcze nie wyspałem wystarczająco - jak pisałem o zmianach, to pewnie zmienię na wzdłuż, ale proste rozkładane, żeby zyskać na ergonomii - stolarka akurat jest najprostsza ;)

Aku dość nietypowe - 155 AGM jest całkiem spore. Co
@Tino: Stolarkę lubię najbardziej w sumię :D
Aku jest z serwerowni stąd taki rozmiar ale sobie chwalę :)
Lodówka po przetwornicy i czasem lustrzankę ładować
Oświetlenie i czasem pompkę do prysznica. Więc obciążenia zbytnio nie ma :)
No i telefon ładować ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tino: ostatnie sezony sam w tym z dziewczyną. Myślę że prądowo jest ok. Jedyne co bym chciał kiedyś w większym busie to większy zbiornik na wodę i prysznic/kibel. Tak to mam wszystko :D no i klimę xD
A Ty jak tam podróżujesz ? Jakie zbiorniki na wodę masz ?
@Niebadzlosiem: na wodę to mam partyzantkę - czyli zbiornik 20l z pompką 12v i wężykiem z końcówką ogrodową - ma różne tryby, więc można zrobić mgiełkę pod prysznic (na zewnątrz), jak i jeden strumień do np. mycia naczyń, do tego zbiornik elastyczny też 20l na zapasową wodę - za zlew robi składana miska turystyczna :D poza tym toaleta turystyczna, z której nie korzystam, bo i po co, jak są toalety na