Wpis z mikrobloga

Po zajebistym pomyśle na zainstalowanie DaVinci Resolve na starym lapku chyba zepsułem linuxa :( System nie uruchamia się. Pokazuje ekran powitalny - po wpisaniu hasła, nie odpala system tylko znowu wyświetla ekran powitalny... i tak w kółko. Można jakoś to naprawić ? System LinuxMint 20.3 Xfce
#linux
#kiciochpyta
  • 17
@Bandurek: To zależy co #!$%@?łeś :P

Daj CTRL + ALT + F4 (dla przykładu)
zaloguj się
Wpisz startx (może być wymagany pakiet xinit, nie wiem czy jest, powinien)

I zobacz czy wstanie czy nie wstanie
Po zajebistym pomyśle na zainstalowanie DaVinci Resolve na starym lapku chyba zepsułem linuxa :( System nie uruchamia się. Pokazuje ekran powitalny - po wpisaniu hasła, nie odpala system tylko znowu wyświetla ekran powitalny... i tak w kółko. Można jakoś to naprawić ? System LinuxMint 20.3 Xfce


@Bandurek: tak całkiem prosto. Logujesz się do tty i szukasz gdzie jest problem. Taki efekt może wywołać brak miejsca na dysku, spierdzielone uprawnienia w katalogu
Zapewne nie, czasem można logi dostać itd.


@fervi: Logi xorga są #!$%@? warte. Xorg wstaje. Problemem jest sesja a nie xorg. A wszystkie logi z sesji masz w katalogu użytkownika. Pomijam już to, że pewnie w domyślnej konfiguracji jakiś tam mint czy inne distro nie pozwoli ci wystartować x'ów w ten sposób.

Po zajebistym pomyśle na zainstalowanie DaVinci Resolve na starym lapku chyba zepsułem linuxa :( System nie uruchamia się. Pokazuje
@Kryspin013: nie mogę sie zlogowac do tty. Ocziwiscie pamietam moj login halo. Problem polega na tym ze haslo mam numeryczne i nie moge wpisac cyferek :/ komputer jakby nie reaguje. Login wpisuje bez problemów. Cyferek nie moge wpisac ani z klawiatury numerycznej ani z rzedu nad literkami... tak od razu pisze ze to nie num lk( ͡° ͜ʖ ͡°)

edit. w haslo takze nie moge wpisac lieterek
w haslo takze nie moge wpisac lieterek - komputer tak jakby nie reaguje


@Bandurek: To nie jest tak. To pole przyjmuje znaki tylko nic nie wyświetla. To jest po to by osoba z nad ramienia nie widziała jak długie masz hasło. Jak pojawi się password to wpisz normalnie hasło i normalnie wciśnij enter. To jest tak samo jak z sudo - też nie pokazuje zakrytych wprowadzonych znaków.
Miałem porobione timeshifty. Da sie jakos z tego poziomy przywrocic system z obrazu ?


Timeshifta raczej się przywraca z trybu recovery ale nie korzystałem z timeshifta jak coś.

dobra udało się. Teraz jaką komendę należy wpisać?


@Bandurek: Kilka komend. Zebrałem je w jeden skrypt byś nie musiał tego przepisywać jak zwierze. Pobierzesz go poleceniem:

wget -O /tmp/wypok.sh https://termbin.com/r4gk

Żeby nie było, że ci jakieś lewe gówno podsyłam na końcu komentarza wklejam
@Kryspin013: Udało się. System odpalił :) Jednak robienie tych migawek opłaca się, zwłaszcza jak jest się starym, głupim baranem któremu nagle zachciało się w linuxy ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Bardzo dziękuję za pomoc :)