Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Jeżeli kogoś zainteresuje jak działa polski szołbiz (podejrzewalem a teraz tylko się utwierdzam) to moja szybka historia.

Z kolegami robimy pewna "artystyczna" rzecz. Wiadomo poziom amatorski+ także znajomi rodzina i obcy ludzie którym podoba się to co robimy. Takie 0.5k followersow czyli nic nadzwyczajnego. Z poczatkiem roku przyszedł czas żeby upublicznić efekt naszej pracy. Pare recenzji, share'ow, kilka miłych słów ale po dwóch tygodniach cisza. Normalka. W między czasie dostaliśmy paręn. wzmianek jakieś fp w Niemczech, jakiś Reddit i wisienka na torcie alternatywny blog z UK napisał o nas! Napisał, dodał wzmiankę i skopiował opis po polsku z innego bloga i zmienił go na język angielski. Dosłownie dwa zdania w zestawieniu, powiedzmy najciekawszych rzeczy z ostatniego miesiąca.
I wtedy wchodzi on cały na czarno-na-bialym, dziennikarz. Jednego z dzienników polskich mających też sekcje internetowego portalu. Prosi o wywiad. Wywiad nie taki że pytasz i odpowiadasz. Wysyła pytania, my odpowiedzi. Norma tak to wygląda, nie jest to nic nowego z czym się nie spotkamy. Spoko. Pytania wysłane, wywiad zrobiony. Zawsze to jakaś forma reklamy, choć kto czyta takie rzeczy szukając alternatywnych form sztuki, nie wiem. Dostajemy wywiad, raczej widzieliśmy jaka jest zawartość jednak wstęp jak i tytuł lekko nas zaskoczyły. Nie sądziliśmy że osiągnęliśmy sukces za granicą i piszą o nas zachodnie media. Także zrobiło się o nas głośno właśnie tam. Ciężko w to było mi uwierzyć siedząc w pracy i wiedząc że mieliśmy tylko parę okazji zaprezentować nasza sztukę i to dwa razy poza obszarem naszego miejsca zamieszkania. No nic śmiejemy się z tego i zaczynamy rozumieć o co nie którym chodzi kiedy mówią że prasa kłamie. Zastanawiam się czy to ktoś z nas żartu nie robi, ale na pewno niektórzy co nas znają trosze pod nosem się posmieja. Wszystko ok.
I wtedy wchodzi ona całą na cyfrowo-tekstowo. Prosi o telefon żeby porozmawiać. Może kolejny wywiad spoko, coś się zaczyna dziać. Telefon dzwoni, pani z telewizji śniadaniowej. Chcę zapytać się o nas sukces i czy nie chcemy przyjechać do studia i opowiedzieć o tym. W między czasie pyta się czym my się tak naprawdę zajmujemy :D dopytuje się, słyszę że notuje i że nie ma bladego pojęcia o nas. W końcu mówi że bardzo by chciała żebyśmy przyjechali (zwroty transportu i hotel) i że dowiedziała się o nas z wywiadu który udzieliliśmy. I tym o to sposobem zaistnieli byśmy w mediach ogólnopolskich gdybysmy się zgodzili na to. Ale ładnie to pokazuje jak dużo osób pojawiają się w mediach byle coś było i jak łatwo można zrobić komuś karierę pisząc nieprawdę.

#sztuka #pasta #opowiesc #prawda #telewizj #internet #gazeta #polska #zycie
  • 1