Wpis z mikrobloga

#wifi #sieci #siecikomputerowe #router
Czołem,
Potrzebuję rozwiązania na następujący scenariusz:
- dostawca instaluje modem kablowy
- podpinam do niego router z wifi
- następnie potrzebny jest access point, który sygnał bezprzewodowy będzie miał z owego routera, ale wystawi własne sieci wifi.
Coś jak mesh, ale inne sieci i wifi w obu urządzeniach.
W jaki sposób i jakimi urządzeniami mogę to osiągnąć?
  • 13
@groob po prostu w jeden port routera od dostawcy wspinasz swój po kablu. Po wejściu na panel sterowania tym twoim powinieneś mieć możliwość zmiany trybu pracy - domyślny (gdy ten router bezpośrednio jest podłączony do internetu) albo jako Access point. Nawet te najtańsze mają taką opcje - przynajmniej nie spotkałem się żeby jej nie bylo
@johny1515: to potrafię zrobić i chyba się nie zrozumieliśmy :)
w Twojej odpowiedzi brakuje mi informacji, jak router 2 ma brać net z routera 1 i tworzyć własną podsieć i własne wifi
@krzywy_kanister: powtórzę, bo może nie wybrzmiało:
- router 1 ma internet po kablu od modemu dostawcy, router 2 potrzebuje internetu po wifi - czy to z modemu czy z routera 1
- router 1 musi publikowac inne wifi niz router 2
- router 1 musi zbudowac inna podsiec niz router 2

Nie twierdze, ze to jest wykonalne. Wlasnie o te wykonalnosc pytam.
@krzywy_kanister: stara ci nie daje, czy sa jakies inne powody tej agresji? jak masz sie w tym tonie wypowiadac, to spieprzaj
po kablu nie moge drugiego routera podpiac, a wiec niewykonalne jest uzyskanie osobnej podsieci
@krzywy_kanister
Cytaty z moich wypowiedzi:
"następnie potrzebny jest access point, który sygnał bezprzewodowy będzie miał z owego routera,"
"router 2 potrzebuje internetu po wifi - czy to z modemu czy z routera 1"

więc naprawdę idź stąd i się nie kompromituj - tak zachowaniem jak i merytoryka wypowiedzi