Wpis z mikrobloga

@MrPickles: a co sie dzieje, same awarie?

Ja akurat mam jedną instalkę w centrum i jedną na tauzenie. awarie może z 3 na krzyż przez wiele lat, w tym jedna po prostu zdechł ich router... :O
@normanos: różnie, awarie, zakłócenia, któryś sąsiad może mieć urządzenie które będzie powodować problemy w całej okolicy (gdzie u niego internet będzie działał dobrze), problemy z infrastrukturą w okolicy. Powodów może być mnóstwo.

Najgorzej było takim Klientom codziennie tłumaczyć, że robimy co możemy i problemu nie da się naprawić w dzień czy dwa. Pozostawały jakieś drobne rekompensaty albo przełączanie do działu utrzymania klienta gdy chciał zrezygnować z umowy z naszej winy.

Całe
@MrPickles: znasz moze powod problemu ktory mialem ja i moi znajomi z nowymi modemami upc?
mianowicie przy sciaganiu czegokolwiek bez roznicy cxy torrenty czy steam w pewnym momencie predkosc pobierania zlatywala do 0mbs i jedyny sposob zeby cos pobrac to robienie pauzy co pare minut?
@IntoApocalypse: mówisz o tych Giga Connect Box? Problem jest taki, że te modemy są po prostu #!$%@? xD

Wystrzegałem się jak mogłem, by ich Klientom nie proponować (tak, marny ze mnie sprzedawca, że wolałem sprzedać coś o mniejszej prędkości a co będzie po prostu działać).

Przy nich nawet przestawienie w bridge i korzystanie z własnego routera czasem może nie pomóc. Ale warto zaryzykować.