Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki z #wroclaw z #prawojazdy weźcie mi pomóżcie zrozumieć skrzyżowanie Suchej z Joannitów.
Link do google:

Skręcam w lewo z Suchej w Joannitów do wjazdu do Galerii -> Puszczam autobusy/taxi (łamiących przepisy kierowców którzy nie mają prawa tam być, ale jadą). To rozumiem.

Natomiast jak jadę od Joannitów (wyjazd z Wroclawii w lewo) i skręcam zgodnie z nakazem w prawo to (jak Porsche na zdjęciu):
a) mam pierwszeństwo przed autobusami / taksówkami wyjeżdżającymi z Suchej - zasada prawej ręki.
b) jest jakiś przepis którego nie znam?

Non stop jak tam jestem to busiarze i taksiarze jadą po Suchej jakby mieli pierwszeństwo.

Jeśli a) to znaczy, że rowerzyści nie mają pierwszeństwa przed ludźmi skręcającymi z Joannitów w Suchą bo nie jadą po przejściu pieszo-rowerowym tylko normalnie po drodze. Więc też mnóstwo ludzi na 2 kółkach tu wymusza.

(Ostatnio była oddawana w tym miejscu ścieżka rowerowa, ale z tego co kojarzę to się nic nie zmieniło akurat w tym miejscu na oznakowaniu).
Pobierz Darth_Gohan - Drogie Mirki i Mirabelki z #wroclaw z #prawojazdy weźcie mi pomóżcie zr...
źródło: comment_1649334636SYhROwHnxZ3tYW3lpWGs1R.jpg
  • 28
@Pitek12: No to masz farta.
@Wychwalany: Czyli w sumie rowerzystów którzy wymuszają też by tam trzeba było #!$%@?ć prądem.
@Wozyack: No właśnie dlatego też twierdzę, że tam jest równorzędne, ale jak autobus czy taksiarz jedzie tam na pewniaka enty raz to można w siebie zwątpić.

A co do tego, że w strefie tempo 30 wszystkie skrzyżowania są równorzędne. W tym popieprzonym kraju masz jeszcze te głupawe drogi wewnętrzne przez
@Darth_Gohan: Rowerzysta jadąc tą ścieżką nie widzi co kierowca ma na tym znaku. Jego interesuje znak poziomy p11. Dodatkowo pomalowany przejazd czerwoną farbą. Specjalista nie jestem ale wygląda to na złe oznakowanie dla kierowcy jadącego z joannitów. Ten przejazd rowerowy też wydaje się wymalowany niezgodnie z rozporządzeniem. Więc kierowca może się bronić w przypadku kolizji. Że tam nie ma przejazdu. Generalnie burdel. Ci To co odbierali powinni być pociągani do odpowiedzialności.
@Wozyack: równorzędne z linią bezwględnego zatrzymania się?

@pitrek9: tylko że no... to nie jest P-11 ;)

@Darth_Gohan: burdel. Sam dużo jezdze na rowerze, ale to co robi miasto kiedy jednocześnie na skrzyzowaniach sa rowerzyści i samochody to czasami sen pijanego. Polskie przepisy też są super:

W niektórych przypadkach pierwszeństwo rowerzysty reguluje się znakami drogowymi[2]. Jest to niezgodne z obowiązującymi przepisami, gdyż znak ostrzegawczy A-7 oraz znak zakazu B-20 musi
@Darth_Gohan: art 27 1a. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić. Generalnie wygląd na to że rowerzysta ma pierwszeństwo. Ale oznakowanie zebaneale wygląda na prawidłowe. Nie zwiększa bezpieczeństwa a wprost przeciwnie niejasności mogą być przyczyną wypadków.
@pitrek9: Ty, ale to nie tyczy się przypadkiem tego jak rowerzysta jedzie równo z tobą? To nie jest przypadkiem sytuacja jak na pl. Kościuszki czyli w tym miejscu:
https://www.google.com/maps/@51.1026146,17.0300934,3a,75y,81.99h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1sq-17VBan8roo7u8teKtxBg!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3Dq-17VBan8roo7u8teKtxBg%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D77.36547%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

Bo jakby tak to miało wyglądać jak mówisz to na każdym skrzyżowaniu równorzędnym jak rowerzysta jedzie na wprost to jest przed wszystkim więc chyba nie bardzo.

@pasta_alla_carbonara: Nie zrozumiałem tego co piszesz do Woyzacka. W teorii w strefie 30 nie powinno
@pitrek9: nie ma pierwszeństwa. Weź to jako: pas ruchu rowerzysty i pas ruchu samochodu, samochod skreca w prawo, rowerzysta musi puścić z prawej auto bo równorzędne. To, co wklejasz, mowi o tym jak rower i Ty jedziecie w tym samym kierunku, rower jest po prawej stronie auta, Ty chcesz skręcic w prawo a rower chce jechać prosto.
@pasta_alla_carbonara: Faktycznie wygląda że masz rację. Często tam jeżdżę i nie wpadłem że to pas rowerowy jest a nie przejazd. Powinien być znak dla rowerzystów skrzyzowanie równorzędne. Bo to jak teraz to wyglada dalekie jest od bezpieczeństwa.